Problém s biosem po odpojení PC od elektřiny

Dorý den,Koupil jsem si tento týden nový mini PC Gigabyte BRIX GB-3160 a mám s ním problém.Když ho odpojím od elektřiny (třeba na prodlužce) a za minutu, hodinu, či den ho znova zapnu do elektriky, tak se PC sám zapne a hodí obrazovku s chybovo hláškou:Error: RTC bad (a na této obrazovce zůstane trčet)viz obrázek:https://s21.postimg.org/x5vkvekfb/Fotografie0051.j pgMusím zmáčknout F1 pro přeskočení, nebo F2 pro vstup do biosu.Když jsem googlil, co to je, zjistil jsme že Real time Clock.Po vstupu do biosu je smazán datum a čas (zobrazí se výchozí 1.1.2016 00:00: a třeba několik sekund.https://s21.postimg.org/6m2zt9jvr/Fotografie0053.j pgZjistil jsem, že tím vypnutím od elektřiny se kromě datumu a času v biosu smaže také jakékoli nastavení a bios se hodí do defaultu.Zajímavé je, že v OS datum a čas fungují normálně i po vypnutí přístroje z elektřiny - to co jsem tam nastavil, tak to tam je... a normálně čas běží a datum ukazuje správně.Takže baterkou to není (je tam klasická notebooková zalisovaná baterie CR2032) tohoto provedení s káblíkem:https://s22.postimg.org/68tgds3ox/s_l1600_1.jpgCo mám dělat, aby se mi bios po vypnutí z elektřiny nemazal a pamatoval si čas, datum a nastavení biosu?Nebo mám přístroj prostě reklamovat, že je to vadný kus?Děkuju

Odpovědi na otázku

Proměř baterii. Měla by mít 3V. Pokud bude ok, tak reklamace. Brixy dost odcházejí a často jsou vadné už od novoty. Dvakrát, třikrát je zapneš a pak mrtvola.

No to asi nepůjde, páč je zalisováná - viz obrázek výše...ale řekl bych, že by měla být v pohodě, když čas a datum v systému drží...

Odpoj konektor od baterie z MB. Jsou tam kontakty. Měřil jsem mnohokrát.

Tak baterie je v pořádku, má přes 3V

Reklamace.

No a doporučujete reklamaci, nebo odstoupení od smlouvy do 14 dnů od nákupu přes web?

Odstoupení + vrácení peněz = xkrát rychlejší jako reklamace...

Máte někdo zkušenosti s odstoupením na tsbohemia.cz? Nedělají problémy?

Popiš závadu, jednej slušně a určitě nedělají. V případě, že ano si vzpomeň na hodiny asertivního chování na škole. Stůj si na svých právech, ale slušně! Nesnižuj se k osobnímu napadání, ty jsi zákazník a jednáš s firmou v zastoupení člověka.

Hlavně neříkej, že to má nějakou závadu - o žádné nevíš. Výrobek ti prostě funkčně nevyhovuje, tak ho vracíš...

Tak to je dobrý, jeden napíše: popiš závadu, jinej hlavně se o závadě nezmiňuj... tak teda nevím na čem jsem a jestli se zmiňovat, nebo ne...Chtěl bych teda odstoupit od smlouvy do 14 dnů...Dotaz - mám na faktuře 3 věci - SSD, RAM a ten Brix.Můžu od smlouvy odstoupit jen částečně, že bych si SSD a RAM nechal a vrátil jen ten BRIX?

1. Osobní zkušenost - jak se zmíníš o závadě, nebudou to chtít vzít a budou tě tlačit do reklamace (jako že když ti to prodávali, bylo to v pořádku a vada vznikla až u tebe doma). Ty jako laik nejsi povinen poznat když něco nefunguje podle tvých představ, jestli se jedná o závadu nebo je to vlastnost výrobku. Toho se drž.2. Ano, lze vrátit jenom jednu položku z faktury.

to Juwa2 - díky.Prosím o zhodnocení, jestli to bude fungovat jako celek a komponenty budou do sebe pasovat:Ramky jsou DDR3L a 2,5" SSD Transcend s MLC.https://www.czc.cz/intel-nuc-5ppyh/175171/pr... https://www.czc.cz/kingston-hyperx-impact-bl... https://www.czc.cz/transcend-ssd370s-128gb/1... Díky

To je toto..????.. https://www.alza.cz/gigabyte-brix-bace-3160-d... A ono to i chvíli fungovalo..???..

Ano, je to ono....jako takové to funguje... systém jede, ale nesmí se to odpojit z elektriky... pak se smaže nastavení biosu + hodiny a musí se mačkat SKIP (F1) aby to bootovalo dál...

jo a samo se to spouští po zaputí do elektriky...

Jestliže ke startu toho stroje stačí připojit kabel do el. sítě, pak je to hodně rozharašenééééééééé.. Prodejci bych to omlátil o hlavu.. Inu, co od toho očekávat už jen vzhledem k té ceně za takový mini PC..???..