» Poradna » Programy

Problém s barvami ve photoshopu

Dobrý den,když v photoshopu vyberu nějakou barvu, automaticky mi jí to přehodí na nějaký odstín černé/šedé, jak to můžu spravit?

Odpovědi na otázku

Tohle bych řešil na Adobe forum. Photoshop máš legální?

Při zakládání projektu/parametrů si dal v režimu barvy asi šedou. Dejte si tam RGB, nebo CMYK.

Ve Správě barev si najdi barevný profil monitoru a stejný dej i do Photoshopu. Pokud máš we W. nastaveno Automatické přizpůsobení, nastav ve Photoshopu Adobe RGB.

zkus Adobe fórum nebo přímo jejich support. S ohledem na cenu programu má na něj zákazník nárok.

Tohle mu podpora nezodpoví, tohle je o elementární znalosti PS

Je to přesně tak, jak se tu už píše: obrázek je ve stupních šedi, musí se převést do RGB nebo CMYK.

Pokud chceš skutečné barvy, tak RGB. Přepočet do CMYK se dělá jen v případě, že dáváš výstupy pro profi ofsetový tisk, (v tom případě si musíš zjisti, jaký konkrétní CMYK profil daná tiskárna používá). Při domácím tisku si přepočet do CMYK provádí tiskárna sama.

Ano, to je sice naprostá pravda, ale s otázkou nemá absolutně nic společného. Pán se ptal, proč mu vzorník v PS ukazuje stupně šedi, i když vybere barvu. Vaše rady jsou akorát k tomu, abyste pána zblbnul, protože s otázkou nesouvisí!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rtfm