» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s antivirem

Dobrý den, mám takový problém, potřeboval bych vypnout antivir, ale když se do něj snažím dostat přes nastavení, píše mi to: Stránka není k dispozici Váš správce IT omezil přístup k některým oblastem této aplikace a položka, ke které jste se pokusili získat přístup, není k dispozici. O další informace požádejte helpdesk IT.Nevíte někdo co s tím ?

Odpovědi na otázku

Kontaktovat správce IT. Nejspíš nemáš co vypínat antivir...

Proč by ne ? Je to moje volba :D

Předpokládám, že se jedná o firemní počítač, že?

Právě že ne.

Pokud je tvůj, jsi i správcem a měl bys mít admin práva pro antivir.

Stačí, když má školní MS Office s účtem a už to má řízeno z vyšších míst. Bohudík, jak to vypadá.

Antivir jsi instaloval Ty?

To bych měl být správcem já, proto tedy nechápu proč mi to píše. A žádný antivir jsem neinstaloval.

Žádný jsi neinstaloval? Tak pak ani nemáš co vypínat Pokud se teda nejedná o Defender. Ještě jsi se neobtěžoval napsat, o jaký antivir jde.

Kdybych věděl o jaký antivir jde napsal bych to.

Sorry, ale pokud nedokážeš zjistit, jestli máš zapnutý integrovaný antivir W10 nebo nějaký jiný, raději do toho ani nevrtej. A jdi trollit jinam.

Aha tak pardon, že se v tom absolutně nevyznám a jestli si myslíš že chci trollit, tak si můžeš jít psát jinam. Diky za radu :)

Keď sa v tom nevyznáš (ako píšeš) - tak na čo chceš vypínať AV, keď ani nevieš, aké následky z toho môžu vzniknúť. A keby sa ti to náhodou podarilo - opäť ta tu budeme mať, aby sme riešili problémy, ktoré si si vyrobil svojou hlúposťou.

ze sa nevyznas je v poriadku. Co v poriadku nieje, je to, ze s tym chces manipulovat. Zober to niekomu, co sa do toho vyzna a popros ho, nech ti nastavi cokolvek chces nastavit.

to je normalni, staci se v defenderu hrabat treba pres gpedit.msc a pak tam vyskakujou takovyhle hlasky... nebo to taky mohla udelat nejaka utilita. Setkal jsem se s tim a mam to tak na mym domacim PC, taky mi to tam vyskakuje ze je potreba opravneni admina, ale neresim a defender mam stejne vypnutej pres utilitu DefenderControl 2.0, protoze jakykoliv jiny vypnuti, i uprava hodnot v gpedit.msc defender vypne jen na chvili a po case se zase sam zapne.Defender nedoporucuju vypinat beznym uzivatelum, jen tem co vi co delaji.nejlepsi reseni tve situace = cista instalace Windows

Aký antivír? Nevypínaj ho cez Windows Nastavenia, ale priamo v nastaveniach antiviru.

Ano, akorát mám problém s tím, že mě to do toho nastavení nepustí.

'Ano' co? Otázka zněla: Aký antivír?

Ja to právě nevím, na to se ptám furt mi něco blokuje to stahování tak se snažím zjistit, jak to vypnout.

https://ctrlv.cz/NO7LTady to máte, není tam ani ta možnost : Ochrana před viry a hrozbami

nic tam vypinat nepotrebujes, ak by to, co chces stiahnut bolo OK, tak ti to Defender neblokuje.

Takže abych to shrnul: chceš vypnout antivir, nevíš jaký.Zásadní otázky1. proč si myslíš, že máš nějaký antivir?2. proč ho chceš vypnout?Odpověz - jasně a srozumitelně prosím - na obě otázky a pak se můžeme bavit smysluplně dál.

1. Vypnout ho chci, protože stahuji něco co se tomu antiviru nelibí a píše mi to že byl nalezen vir a nechce mi to stáhnout, i když to vir není.2.Protože chci aby mi to fungovalo :DNevím jak to mám vysvětlit zni to divně

Teda nejspíš antiviru, nebo nevím co mi to blokuje.

Fajn, tak jsme pokročili.Opiš přesně (nebo sem dej screen), co to píše při pokusu o stažení.Jak to víš, že to opravdu není vir?

https://ctrlv.cz/KgepToto mi to píše když se to snažím rozjet, a automaticky mi to ten sobour odinstaluje.Je to program který používá hodně lidí takže mám jistotu.

Dělá to jen tento soubor? Pak si můžeš být celkem jistý přítomností viru. To, že jej používá hodně lidí, nic neznamená.

Ano jen u tohoto, asi máte pravdu, tak děkuji moc za radu. Mějte se krásně.

Podle obrazku vypada, ze jde Defender Control (vypinani WinDefenderu), viz https://www.sordum.org/9480/defender-control-v2-0/

Jako verzi windows ? Noo ja ho kupoval před 3 lety, už si to moc nepamatuju.

bylo by vtipný, kdybys to myslel ironicky

Co jako ?

Místo toho aby jste poradili jak to zjistit, tak se chováte jak děcka.https://ctrlv.cz/0Gag

I po tomto nám chceš tvrdit, že nejsi troll?

shrnul bych to takto.. pokud chces defender natvrdo deaktivovat zkus utilitu DefenderControl 2.0 tam ho muzes natvrdo vypnout (a nekdy zase zapnout). Ale jelikoz uz to mas rozhaseny ze te to k nastaveni defenderu ve windows nepusti, tak tezko rict zda status "zapnutej" je opravdu zapnutej. vyresila by to preinstalace windowstimhle bych to ukoncil a nejaky kecy okolo nemaji cenu

No právě když se snažím nainstalovat DefenderControl, tak mi to napíše ze to prý je nějáký vir a samo to odinstaluje. Takže to nemůžu ani zapnout.

1.Stiahni si Defender Control v2.0 zipovaný. https://www.sordum.org/9480/defender-control-v2-0/2.Stiahni si Defender Exclusion Tool v1.3 zipovanýhttps://www.sordum.org/10636/defender-exclusion-... 3. Defender Exclusion Tool v1.3 spusti a nastav výnimku (najlepšie celý adresár) pre ten defender control.4. Ak nemáš rozo*rané aj niečo iné, malo by to už fungovať.

Ty nemáš problém s antivirem - funguje - blokuje. Ale ty máš zjevně problém s WAREZem.

Není to tam snad dost jasně napsáno?