» Poradna » Ostatní

Problém s AMD ovladačem?

Zdravím. Vyskytl se mi menší problém. Asi tak 3-4 měsíce zpět jsem hrál Fallout 4, úspěšně jsem to dohrál a tak jsem to odinstaloval. Nyní jsem si to chtěl zahrát znovu, ale bohužel. Zapnu hru, vše krásně jede jak má. Po někdy 2,5,10 minutách hraní jak nové hry, či načtení uložené mi vyskočí tato chyba: Ovladač zobrazení AMD driver přestal pracovat a byl úspěšně obnoven. Předtím mi to ale nedělalo. Vyzkoušel jsem X-krat přeinstalovat, stáhnul jsem si i warezáckou verzi ale problém je stále. Vše mám aktualizované, jiné hry s daleko většími nároky na HW problém nejeví. Nevíte někdo co s tím? Ať jsem hledal jak jsem hledal, po netu, YouTube... Nic jsem bohužel nenašel. Za každé tipy předem děkuji.

Odpovědi na otázku

No tak bych nevyloučil ani hardwarovou chybu.Může to dělat zdroj, který nestíhá napájet grafiku, ale taky samotná vadná grafika.To jde vyvozovat z chyby, kterou to háže.

Původně jsem to bral taky jako možnost, ale vyloučil jsem ji. Grafika i zdroj běží tak jak mají, teplota ok. Při jiných mnohem více náročných hrách se mi to neděje.

V realu se takhle mohou projevovat ruzne zavady:Casto je to proste tim, ze s konkretnim ovladacem (moc starym, moc novym) hra proste dobre nefunguje.Nekdy je to bug ve hre, ktery proste casem odstrani zaplata hry.Dost casto je to prehrivanim GK.Nekdy je to nedostatecnym / vadnym zdrojem.Nekdy je to odchazejici GK.V tomhle pripade to vypada na tu prvni / druhou moznost. Pokud jste ovsem ty teploty meril v zatezi a spravne vyhodnotil.

Asi to bude možná aktualizací, to mě nenapadlo. Nedávno jsem aktualizoval vše co nebylo aktuální, včetně grafických. Je to asi možné, že si s tím hra nechce nějak poradit, ale zase není tak stará na to, aby to bylo moc nebo tak něco. No uvidím, počkám na další patch hry a uvidíme. Děkuji za rady.

Z mých zkušeností se tohle objevuje, když není dostatečný napájení, nebo špatná teplota. Zkusil bych dát BIOS do továrního nastavení a zrušil veškerý OC