» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s aktualizacemi

Dobry den mám problém s aktualizacemi a to ten ,že se mi aktualizace hledají nekonečně a už vůbec nevím co s tím a ano strýčka googla jsem prohledal ,ale nic z toho co tam bylo nepomohlo.

Odpovědi na otázku

Neřeš a nevypínej. Po čisté instalaci W7 z média s SP1 mi počítače běžně "najdou" aktualizace až za několik hodin, někdy i pár desítek hodin. A to mají v LAN WSUS server který jim doménová politika nastaví jako zdroj aktualizací. Takže nově instalované počítače prostě nechávám den, dva zapnuté a on ten update časem zabere (i s aktualizacemi Office to brzo překročí 200 kousků).Někdy pomůže ručně aktualizovat službu update (postup a KBčka najdeš googlem), ale ani to není zaručená cesta.

Rada výše - čas a já jelikož občas přece jen W7 instaluji (používám kvůli HW kompatibilitě) taková drobnost. Když se aktualizace instalují a vše nějak divně zamrzne*, stačí restart a po něm se vše zase posune dál.* Znamená, že OS či nějaký s aktualizacemi související proces opravdu nepracuje, jde-li některá pomalu, ale jde - nic nedělat!

Každý měsíc stále dokola.Znovu už po několikáté sem píšu svůj postup který mi funguje: 1. čistá instalace systému Win7 Jelikož instaluji v zásadě 3 typy strojů používám 3 typy médií:- stroje HP - OEM instalační DVD přímo od HP (32bit bez SP1, 64bit již má SP1)- stroje Dell - OEM instalační DVD přímo od Dellu (včetně SP1)- "no name" stavěné stroje - OEM instalační DVD médium (včetně SP1) + aktivace příslušným klíčem dle COA2. pokud není součástí prvotní instalace SP1, následuje samotná instalace SP13. instalace MS IE11 4. instalace KB31028105. spuštění Windows update - i na slabších strojích (Core2Duo s 2GB RAM) proběhne následné vyhledání aktualizací cca do 20 minut.howgh

tak tak, provádím to skoro úplně stejně a nikdy jsem s tím neměl problémna stařičkém celeronu netrvalo vyhledání nových aktualizí déle než desítky minut

Doplním že výše uvedené nefungovalo u strojů ACER kde byl systém obnoven do továrního nastavení ze skrytého oddílu a ani po aplikaci SP1, IE11 a dotyčného KBčka se Windows update nechoval korektně.Připisuji to všemožnému "balastu" co ACER přibaluje ke svým strojům. Jo samozřejmě že jsem to zkoušel vše odebrat, ale také to nepomohlo. Tam jsem šel nakonec cestou čisté instalace z OEM média. Stejně jako v případě jednoho stroje kde byly evidentně Win ošetřeny nějakým aktivátorem - dotyčný si tam, po pádu systému, nainstaloval Enterprise verzi "ulozto", byť měl COA na Home.

S balastem to nemá nic společného. Zvolil si pro opravu špatné KB aktualizace

Schválně to někdy skusím, sice už jsem těch návodů prošel víc, ale třeba to konečně zabere

Ručně stáhněte a nainstalujte IE11 (např. IE11-Windows6.1-x64-en-us), restartujte.Ručně stáhněte a nainstalujte aktualizaci KB3102810, restartujte.Dejte vyhledat aktualizace, měly by se vyhledat během několika minut.Funguje to na Win7 HP i PRO, 32 + 64bit.Odzkoušeno na stovkách PC a NTB.

U mne vždy funguje pouze tento můj postup, cituji:„1 - Nainstaluj IE11 https://www.microsoft.com/cs-cz/download/internet-e... 2 - Stáhni těchto 8 aktualizací:KB3102810 https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspxKB3153199 https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspxKB3161664 https://www.microsoft.com/cs-CZ/download/details.aspxKB3168965 https://www.microsoft.com/cs-CZ/download/details.aspxKB3177725 https://www.microsoft.com/cs-CZ/download/details.aspxKB3185911 https://www.microsoft.com/cs-CZ/download/details.aspxKB3177467 https://www.microsoft.com/cs-CZ/download/details.aspxKB3172605 https://www.microsoft.com/cs-CZ/download/details.aspx (pokud 605 bude hlásit že není kompatibilní, použij tuto verzi http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/softw... )3 - Důležitý krok! Před instalací těchto aktualizací (každou aktualizací) musíš prvně přes CMD otevřeného jako správce vypnout službu Windows Update (Start - do pole pro vyhledávání naťukej CMD a otevři jej pomocí pravého tlačítka myši jako správce - do CMD napiš “net stop wuauserv“ (bez uvozovek) a vše potvrď enterem) a poté odpoj PC od internetu (odpojením kabelu nebo zakázáním síťového adaptéru) .4 - Poté už ti aktualizace půjdou nainstalovat. Instaluj je v pořadí jak jsem je uvedl a vždy před instalací další proveď vyžadovaný restart. Hotovo, aktualizace se poprvé vyhledají do cca hodiny a další várky už jsou v řádech několika minut :) .“

Složitěji by to nešlo? :DDD ...

Není to tak složité. Naučíš se instalovat jednu, nainstaluješ všechny. Microsoft každý měsíc vydává fixní aktualizaci, která řeší problém s vyhledáváním a následným instalováním aktualizací.A zatím se mi nepovedlo WU zprovoznit pouze s poslední fixní aktualizací.

Jde to jednoduše. Věnuju se tomu problému hodně dlouho, protože dělám i vlastní Instalačky a mám tudíž ověřené, že můj návod funguje, pokud jsou dodrženy všechny kroky. Chodit do CMD a odpojovat kabel není vůbec třeba A o instalaci 10 aktualizací ani nemluvím.

Děkuju ti ,pomohlo to přímo famozně !! :)

Gratuluju, ačkoli jsi použil návod, kde každá aktualizace přepisuje tu výše zmiňovanou a je to snad nejsložitější návod, který sem zde zatím viděl :D

Nic žádná nepřepisuje, všechny nalezneš nainstalovány ve WU.

Doporučuji navštívit třeba http://catalog.update.microsoft.com/ kde zjistíš, že většinu z těch tvých aktualizací nemusíš vůbec instalovat, protože přepíšou samy sebe.

Tak jsem si to překontroloval a přepisují se vždy pouze první 3 aktualizace. Ostatní buď tedy obsahují bezpečnostní záplaty nebo jsou jednoduše fixní. A u říjnových už se nepřepisuje žádná z nich, takže těžko říct jak to funguje, ale vím že jsem vždy musel čekat hrozně dlouho, když jsem nainstaloval pouze poslední fixní aktualizaci, respektive po dlouhém čekání se nezačalo nic stahovat.

Myslím že i pcmaker to potvrdil. U jeho originálního DVD s instalací W7 již měl předinstalovanou nějakou aktualizaci, díky které mu stačila vždy poslední fixní aktualizace pro zprovoznění WU. Ale když stáhnul oficiální ISO z Microsoftu (pouze s SP1) , tak pohořel také. A to se vždy divil proč nám to nefunguje jako jemu.

No já mam odzkoušené jak čísté ISO ze stránek Microsoftu, tak třeba OEM instalace od aceru a podobně.

Řešilo se to tu stokrát...nainstaluj tyhle 2 aktualizace podle návodu. http://www.pc-help.cz/viewtopic.php

To je nějaká msta MS na sedmičkářích za to, že nepřešli na desítky?

Klasické zahlcení a zacyklení WU služby, která byla jak u XP tak u Vist, teď už 7 a objevuje se občas i u 8.1

Problém s aktualizacemi se již táhne 8 měsíců, kdy se musí ručně nainstalovat začátkem měsíce (druhé aktualizační úterý) fixní aktualizace (v tomto měsíci byly dokonce dvě) , jinak ti WU nenalezne žádnou aktualizaci, a pokud ano, tak je nestáhne.Dalším problémem, který přišel minulý měsíc je příchod kumulativních aktualizací namísto klasických. Problém těchto aktualizací je ten, že obsahují jak bezpečnostní aktualizace, tak bohužel i telemetrii, a obávám se, že příště už bude obsahovat i právě tuto fixní aktualizaci . Tyto aktualizace zatím nikdo nerozbalil a to činí nyní celkem zásadní problém (Microsoft si do W7-8.1 nacpe cokoliv chce, pokud bude jedna z těchto kumulativních aktualizací vyžadována) .

U mě ve Vistě 101 dní. Něco se podařlo ale dělalo divy, že se mbytes chtěl zbláznit hláškama a soupisem hrozeb poten i nepotenc. Vzdal jsem to. Též mi to připadá, že nám chtějí dělat problémy aby jsme zatratili své do léta schopné OS a zakoupili jedinečné desítky. A oni začit s nimi jako s miminem, od plenek, kde se potíže vyskytují přirozeně vždy. Co zbývá nám uživatelům na úrovni ne Computeru, je v článku z netu13 srp 2016 22:15A není vůbec nejlepší řešení veškeré zjišťování, stahování a instalaci aktualizací zakázat? Windows se tím zpomalí, rozbijí dalšími chybami a oslími můstky co mají snahu lépe zabezpečit Windows a přitom tam jen udělají další chyby. Vylepší Windows 7 o telemetrické špehování a možná v budoucnu bude otravovat nové GWX2 s nějakými SPAMy na Windows 10 ... Sám se nad tím vážně zamyslím, zda tam takový bordel vůbec povolím.

GWX2 doufám že nebude, už teď je dost problému s kumulativními aktualizacemi (patchocalypse) .Neinstalovat aktualizace je jedna věc, ale riskovat nezabezpečeným systémem je věc druhá .

Píši to stále dokola. Po instalaci Windiws 7 okamžitě vypínám všechny aktualizace. Nikdy jsem totiž neviděl problémy na které se aktualizace stahují. Spíše to vidím jako možnost jako možnost Windows nenápadně poškodit, aby si nainstaloval tu (úžasnou, jedinečnou a super) novou verzi.

Nabídka free upgradu na WIndows 10 už skončila, nyní je problém už jenom s telemetrií a šmírováním, kterého se osobně nebojím, ale mám obavy a hlavně podezření, že to leckdy dost vytěžuje hardware. Naštěstí existují weby, kde tyto aktualizace samozřejmě rozebírají :) .

Mám na jednom PC problém podobného ražení. Aktualizace vyhledá a když dám stáhnout, tak stahuje, stahuje, stahuje a ...ale nestáhne ani bajt. ☻

mám znám noc a den není sen , nula od nuly pojde