» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s aktivací win8

Zdravim, mam notebook HP ENVY 15-j000ec a rád bych u něj aktivoval OS win8. Když sem ho kupoval tak sem povolil update na 8.1 ale po čase jsem system vrátil zpět na win8. Bohužel mi už nelze zadat aktivační klíč, který jsem si vygeneroval z pc přes program. ( na baterce ani jinde klíč není). Zkoušel jsem i aktivaci přes telefon, ale rovněž neúspěšně.Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Klíč se negeneruje přes program, ale kupuje. Rozčiluješ se, že ti nefunguje kradený klíč, nebo jak tomu mám rozumět?

Jinak pokud jsi ten laptop koupil vč. Windows, licenční kód je v biosu a pokud se nenačte automaticky, zkontroluj, zda jsi nainstaloval zakoupenou edici Windows 8 (W8, W8 with bing, W8 pro).

Samozřejmě byl systém originální. Program měl údajně vytahnout můj orig. product key ze systému. Jak jinak mám klíč najít? Přes bios to neznám...?

Jak už bylo řečeno, pokud jsi ntb s W8 opravdu koupil (ale ne např. z bazaru nebo od nějakého vykuka), klíč je uložený v biosu a k aktivaci dojde automaticky po instalaci.Zřejmě tedy instaluješ jinou verzi W8 než tu původní ke které "pasuje" ten klíč.Další možností je obnova do továrního nastavení.

Ano, ntb je koupen nový. Tím sem si právě nebyl jist, zda obnovou do továrního nastavení obnovím i stav aktivace ntb. Dá se zjistit, jaká verze win8 byla na ntb při koupi, pokud už nemám krabici? Jedná se mi spíše o to zda byla 32/64bit.

Na internetu vidím, že se tento laptop prodával s 8GB RAM. Jestli tam máš 8GB i ty, jedná se o 64-bitový OS.

Jaké Windowsy jsi tam měl (W8, bing, prof) zjistíš na faktuře, jestli ji ještě někde máš.

Edit: nebo podle přesného typového označení ze zadního štítku - za HP ENVY 15-j000ec by měl následovat ještě nějaký kód (například něco jako F1D38EA#BCM), který udává konfiguraci.

ok, díky za rady

zkusil jsem stahnout win 8 přímo z microsoftu, ale dala se jen verze 8.1- windows 8, který byl v originálním nastavení nelze. Po instalaci opět nebyl systém aktivován. Tak už nevím...

Lebo Win 8 už nie je rok podporovaný. Microsoft podporuje iba Win 7, 8.1 a 10. Win 8.1 sa považuje za Service Pack ku Win 8.

Nevím, proč se snažíš instalovat starý OS, který již není podporován. V okamžiku, kdyz zapneš ve Win8 aktualizace, tak jako první se tam začne zase instalovat upgrade na Win8.1, protože ten podporu má. OS, který bude po instalaci aktivovaný stahuj třeba zde:ftp://ftp.atcomp.cz/software/microsoft/Window...

Chápu, nicméně jsem uvedl dnes ntb do továrního nastavení..jak mám tedy svůj systém aktivovat? požil jsem program product key finder, ale během aktivace mi to hlásí, že daný klíč byl zablokován. Pochybuji, že probém vyřeší aktualizace na 8.1

Stáhnout instalačku Win8.1 a klíčem aktivovat. Měli to už udělané, aby se nemusel instalovat Win8 apak aktualizovat. https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

Zavolej do Microsoftu na podporu a oni ti s klíčem poradí. Známému se to také stalo a pomohli mu to odblokovat.