» Poradna » Programy

Problém s Adware virem.

Nedavno jsem si nejspíš stáhl do pc adware, když kliknu na video např. na youtube, otevře se mi další okno s reklamou, a to i v programech ne jen v prohlížeči, např. v originu se mi zapne reklama a ani nejde vypnout takže origin je nepoužitelný a nevim jaký adware anitivirus stáhnout abych zase nestáhl další vir, tak jestli by mi tu někdo mohl doporučit co stáhnout, tak bych byl moc rád.Předem děkuji za odpověd.

Odpovědi na otázku

Omyl.Adware není virus!Obvyklá příloha nepříliš korektního "freeware" a ještě častěji doplňků/toolbarů k i-prohlížečům.Autor adware obvykle platí vývoj daného sw a očekává za to nějaké zisky z reklamy.Solidní autor umožní adware z instalátoru eliminovat. Obvykle tlačítko "Advanced" apod.V Tvém případě jsi to ovšem trochu přehnal s freewarem i s reklamou. Co s tím?1) Stáhni aktuální ADW:https://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/2) Ukončí veškerý sw.3) Spusť nástroj pravomyši s admin právy.4) Klepni na "Skenování".5) Po ukončení testů zkontroluj, co vše našel:projdi všechny karty.Pokud si budeš jistý, že nějaký škodlivý sw nutně potřebuješ (typicky cracky), odškrtni ho s seznamu.6) Klepni na "Čištění".OS se automaticky restartuje.7) Ve stejné složce, ze které jsi spustil ADW, najdeš log soubor.Přečti si ho.8 ) Příště se vyvaruj instalacím sw, které jsou v logu uvedené.

Nevím,za co má Nuda 2 mínusy,jestli za ten JRT,tak ten občas používám taky s Adwcleanerem a naprostá spokojenost!

Můžu doporučit: https://www.malwarebytes.com/mwb-download/- rychlé- bez zbytečností- "vyčistí a nepoškrábe"

To už lepší zemana antimalware.