» Poradna » Počítačové sítě

Problém s 2. routerom v sieti pripojeného do PC

- IP adresa hlavného routera: 192.168.0.1- PC je pripojený: wifi adaptér TP-link 722N- router2: ADSL, pripojený cez RJ45 do LAN- adresa routera2: 192.168.1.1- min IP adresa zariadení, ktorú router povoľuje: 192.168.1.10- SW spojenie: sieťový most- IP adresa zariadenia (tel): 192.168.0.2 (a vyššie), brána: 192.168.0.11. problém: nefunguje DHCP u zariadení pripojeného do routera22. problém: po reštarte PC nejde Internet. Musí sa premostenie vypnúť aj na wifi adaptéri aj na sieťovej karte, potom sa musí urobiť znova.Ako to vyriešiť? Aspoň keby sa premostenie nemuselo vytvárať znova.

Odpovědi na otázku

Máš to pomíchané. Hlavní router je ADSL, ten je jako první, připojený od providera.Ten TP-Link je až druhý. Na něm vypni NAT, vypni DHCP a přívod zapoj do LAN, ne do WAN. Pak se bude chovat jen jako switch a WiFi. Vše důležité nastav na tom prvním.Další možnost je ADSL router nastavit do rezimu bridge a pak vse ridit na druhem routeru. Ale s tim, ze vse bude zapojene az do toho druheho routeru

On nemá druhý router. Má příšerný USB Wifi adaptér z kterého sdílí připojení do ADSL routeru.

Presne. Ale 722N je OK, s tým nie je problém. Problém je s tým, že premostenie sa po reštarte PC znefunkční

Internet cez ISP-tp link 841-wifi (bezdrôt)-tplink 722n (USB)-PC-ADSL router (RJ45) - nejaký HW typu tel (wifi).Takže ja ako hlavný myslím ten, ktorý je v sieti prvý, alebo opačne - posledný pred pripojením do Internetu. Inak ďakujem za radu. ADSL rouer samoz. musím mať zapojený do LAN. Kde mám vypnúť DHCP? Tplink 841funguje ako má. Som zvedavý či ten ADSL router sa dá do bridge nastaviť

Kde mám vypnúť DHCP?... ...manuál k tomu nezmámenu ADSL modemu

Ale aj keď na ňom DHCP defakto nefunguje. Podľa IP adresy tel to vyzerá zaujímavo keď ADSL router umožňuje používať IP len od 192.168.1.10 vyššie, ale net funguje len ak sa na ňom nastaví 192.168.0.2 841N ma asi 10 IP pridelených napevno (podľa MAC). IP adresy prideľuje PC?

Jak defakto nefunguje!? DHCP na takový spotřebních ADSL routerech funguje v základu a přiřazuje IP pro LAN1 až LAN4 + WIFISdílení internetu ve Windows je bohužel taky zjednodušené DHCP a pak tam máte v tom takový guláš.Wifi Router > Wifi > PC > LAN > ADSLrouter > další zařízení.... ....je technicky zbytečně překomplikované.I připojení Wifi router >LAN> ADSL router > wifi\lan > další zařízení... vychází lépe.

Keby šiel natiahnuť kabel, určite by som ADSL router nezpájal do PC. Ide o slušnú vzdialenosť s prekážkami. DHCP nefunguje v zmysle, že ADSL router neprideľuje adresy zariadeniam automaticky (už si písal prečo)

Je to ADB VA2111

Ano to se chová správně protože routování je jen mezi WAN(ADSL) a LAN toho routeru.Pokud už nouzově chce použít ADSL router vypněte DHCP a používejte pevné adresy.U adaptéru zkuste jiné ovladačespolehlivost a kvalitní nastavení vám poskytně jen pokud si pořídíte router s funkcí WIFI klient a né ten "kočkopes" co provozujete.

AP sa dá zapojiť aj do PC? Bolo by to asi lacnejšie

Mohol by IP prideľovať PC?

Nemáš nějaký náčrtek jak to je zapojené. Z toho popisu si to vůbec nemůžu představit. A ani netuším k čemu ti tam slouží to přemostění.

Pred chvíľou som to opísal snáď lepšie. Premostenie je o tom, že Internet prichádzajúci do PC cez USB je posielaný do RJ45 a do ADSL routera. Alias medzi routerom 841 a ADSL routerom je USB adapter 722N a PC. Skrátka sieť z 841N sa dá chytiť, ale veľmi málo a je nutné urobiť akoby repeater - wifi sieť o x metrov od routera 841N

este si to neopisal kompletne, z ktoreho routra mas privedeny net od providera?, co mas na tom prvom routri pripojene a naco mas adsl router?,tplink predpokladam je na pc lebo nemas dostupny ftp kabel

Ešte raz:ISPTp link 841 s adresou 192.168.0.1, povoľuje IP od 192.168.0.100 vyššiebezdrôtovo napojený na neho PC cez TP link 722Nrouter ADB VA2111 s adresou 192.168.1.1 s povoľovanim IP od 192.168.1.10 vyššie napojený cez RJ45 z PC do LAN portunapr. telefón pripojený na ADSL router s ručným nastavenim adries napr. 192.168.0.2Ak nepôjde DHCP/autokonfigurácia, nech funguje v PC (win XP) aspoň trvalo premostenie sieťovka-wifi adaptér. Po reštarte PC sa nedá pripojiť ani na wifi (SW od tplinku nepusti do hľadania sietí). Sieťový most sa musí zrušiť a znova vytvoriť

ADSL router vyuzivas len pre IP telefon?, internet by si mal mat lebo ho beries z TPLinku cez usb wifi adapter

ADSL router ide, len zariadenia na neho pripojené cez wifi sa nenakonfigujú automaticky a hlavne sieťový most v PC po reštarte nefunguje, toto je väčší problém. Nejde o žiadny IP telefon

Ssietove rozhrania je mozne konfigurovat skriptom aj na Windows, akurat ako to spravit neporadim, bo za chvilu bude 15 rokov ci pracujem na Linuxe a problemy Windows ma prestavaju zaujimat.

Nevieš ani to prečo nejde sieťový most po reštarte PC?

ake dalsie zariadenia mas pripojene na adsl router cez wifi? mas slaby dosah z TPLinku od providera?

Len nejaké telefóny. Tplink 722n chytá sieť len u okna, o nejaký cm dalej už telefóny signál z routera 841N nechytia

sumar: TPLink na vstupe od providera > PC + usb wifi adapter a na PC cez sietovu kartu RJ-45 pripojeny ADSL router a na neho pripojeny analogovy telefon cez splitter (asi). Ked nepotrebujes telefon tak na co mas ADSL router?, vyssie niekto uz pisal o sietovani resp. adresovani: momentalne mas 2 siete 192.168.0.0 (wifi siet z TPLinku841-internet) a 192.168.1.0 (adsl router pre telefon a ine zariadenia cez wifi adsl) takze odpoj adsl router od pc zrus premostenie zapni iba wifi adapter aby bezal internet a skus sa pripojit adsl routrom cez wifi na siet TPLinku od providera 192.168.0.1

To jsi pochopil špatně. ADSL modem tvoří s 722n síťový most a k modemu jsou připojeny KABELEM DALŠÍ ZAŘÍZENÍ. Tedy modem je používaný jako klient (most).

ten adsl router ma podporu wifi takze ten kabel ked je v dosahu wifi je zbytocny

K ADSL routeru sú pripojené zariadenia cez wifi

Žiadny analógový tel napojený nie je. Pod spojenim IP tel som myslel IP adresu AKEHOKOĽVEK zariadenia pripojeného cez wifi s ADSL routerom. Hlavný problém je sieťového mostu v PC a druhy problém je nutnosť nastavovať IP adresy ručne

No lebo to skoci do defaultu a Windows zrejme nema taky inteligentny graficky sietovy manager ako niektore ine systemy, ze si uzivatel fajkne volbu zapamatania poslednej konfiguracie.

Tak to se obávám že bude vlastnost použité konfigurace. Obávám se že je tam bude nějaký problém s pořadím načítání. Něco ve smyslu že při startu windows se nejprve načte ten síťový subsystém, a až pak se startují USB periferie. Tj v okamžik kdy se spouští ten síťový most tak ještě není načtený ten USB wifi dongle a ten most nemá co propojit.

Toto dáva logiku aj mne

router ADB VA2111 s adresou 192.168.1.1 s povoľovanim IP od 192.168.1.10: To tvoje "povolování" je nejspíš DHCP server a ten musíš vypnout nebo nakonfigurovat, protože evidentně přiděluje nesmysly. Pokud by šel správně nakonfigurovat (to jest nastavit modemu adresu např. 192.168.0.2 a zajistit, aby DHCP server přiděloval výchozí bránu 192.168.0.1), tak ho můžeš používat, ale u ADSL modemů ani wifi-routerů takové nastavení obvykle nebývá možné. Proto se DHCP server na modemech používaných jako AP vypíná a pokud běží DHCP server na PC, může se používat ten.

Necakaj, ze to niekto spravi za teba a kukni sem:https://ss64.com/nt/netsh.htmlMas tam prikazy pre konfiguraciu adapterovNastavis to v gr.rezime:https://www.windowscentral.com/how-set-and-manage-networ... Sejvnes konfiguraciu:netsh dump Po restarte ju zase obnovis:execDa sa to automatizovat naplanovanim po starte.

Lhal bych, kdybych tvrdil že jsem v tomschématu všechno pochopil, třeba proč se telefony připojujou tahle složitě do "adsl routeru" a ne rovnou do "routeru". Každopadně předpokládám, že DHCP máš na adrese 192.168.0.1 a broadcastem žádáš o přidělení adresy z jiný sítě 192.168.1.x. Tak to ti fungovat nebude, protože broadcast z jedný sítě do další nikdy neprojde.

Spis je problem, ze ADB VA2111 router od telekomunikacne spolecnosti nechce vypnout DHCP ani kdyz jste admin Sme si to vsichni zaplatili a jeste byli takovi mili ze nam to nechali po pausale velkodusne doma ale kapanek s nevypnutelnym dhcp a pak to muzeme pouzit v pr_deli Gratuluju menezerum Tak se vydelavaj penize Muzem si to akorat tak zaramovat na obrazek Smerovani uz s tim nenastavime asi