» Poradna » Počítačové sítě

Problém při startu pc

dobrý den,mám problém s PC dostal jsem starší komponenty (rok 2002-5) a snažím se z toho složit PC mám 3 základní desky a jedna se mi podařila zapojit a vše fungovalo v pohodě poté ( právě teď ) se snažím zapojit základní desku MSI 661FM a při zapnutí se začnou točit ventilátory jednou to krátce pípne a nic se nestane klávesnice pouze problikne a bios se nespustí myš svítí stále nevíte v čem bude chyba ? :/

Odpovědi na otázku

Nepleteš si PC poradnu s věštírnou? Jak máme vědět, co to bastlíš? Začni tím, že si ověříš, jestli ta deska podporuje procesor, který tam máš. Jestli tam tedy vůbec nějaký máš, nic takového nepíšeš.

ano samozřejmě že tam procesor mám já jen jestli se to taky někomu nestalo

A ten procesor je uvedený mezi podporovanými na webu výrobce desky?

zítra se na to podívám každopádně na stránkách je uvedený jako kompatibilní i pentium 4 který mám taky a je to úplně jiná velikost... už jen ta velikost mluví za vše... konkrétně intel pentium 4 3,4 ghz

Začínající IT si tam někde doma zadal úkol sám pro sebe a žádá radu..???První desku jsi dal dohromady.. O.K.. K té druhé budeš muset vyhledat specifikaci -> podporované CPU a paměti RAM, k tomu fyzicky namontuješ chladič na CPU. Nic víc k tomu nepotřebuješ(kromě PC zdroje), abys spustil start v minimální konfiguraci a zda se dostaneš do Biosu..

ano to vím zase takový beginner nejsem..... ale kouknu na net...

K tomu budeš potřebovat i nějakou grafiku.. Je to prehistorická deska, dle podpory operačních systémů..

ano,vím mám grafickou kartu kterou základní deska podporuje

Otázka byla, zda-li se někomu stalo, že po složení pc jen pípl a nic - ano, to se mi stalo mnohokrát.. A jinak tohle není věštírna, bez udaných komponent je to neřešitelné.