» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém při obnově

 |   |  Microsoft Windows 8.1 Chrome 48.0.2564.109

Dnes jsem obnovoval notebook (Windows 10) do továrního nastavení s tím, že nebudou zachována data. Ovšem hned úvodem se obnovování seklo a zůstalo na 1 %, proto jsem přikročil k vypnutí hardwaerovým tlačítkem.Po zapnutí se mi zobrazilo jen logo výrobce notebooku (Asus) a nic se nedělo. Pomocí F9 jsem se dostal k obnovování, konkrétně k následujícím možnostem: 1. Pokračovat (Ukončit a pokračovat do Windows 8 - ty jsem měl původně)po zvolení této možnosti se opět zobrazilo pouze logo výrobce, nic více se nedělo 2. Odstranit potíže (Umožňuje počítač obnovit částečně nebo do továrního nastavení, případně použít pokročilé nástroje), což se následně dělí na následující:Částečné obnovit (Obnovte počítač, aniž byste přišli o své soubory.) - po zvolení to uvede následující: "Jednotka, na které je nainstalován systém Windows, je zamknutá. Odemkněte jednotku a zkuste to znovu."Obnovit do továrního nastavení (Obnovte tovární nastavení a smažte všechny soubory.) - po zvolení uvede následující "Počítač se nedá obnovit do továrního nastavení. Chybí požadovaný oddíl jednotky."Upřesnit možnosti, což se dále dělí na:--- Obnovení systému (Obnoví Windows z bodu obnovení uloženého v počítači.) - uvede následující: "Chcete-li provést obnovení systému, je třeba zadat, kterou instalaci systému Windows chcete obnovit. Restartujte počítej, vyberte operační systém a potom vyberte nástroj Obnovení systému.)--- Obnovení z bitové kopie systému (Obnoví Windows z konkrétní bitové kopie systému) - uvede: "Systém Windows nemůže najít bitovou kopii systému v tomto počítači. Připojte pevný disk se zálohou nebo vložte poslední disk DVD zálohovacího skladu a klikněte na tlačítko Opakovat, případně zavřením tohoto dialogového okna přejděte k dalším možnostem.", zkrátka nic nenalezne--- Automatická oprava (Umožní vám ochránit problémy, které brání v zavedení Windows.) - Probíhá diagnostika, pokusy o opravy, avšak následně sdělí následující: "Automatická oprava nemůže váš počítač opravit."--- Příkazový řádek (Umožňuje řešit potíže na pokročilé úrovni.)--- Nastavení firmwaru UEFI (Umožňuje změnit nastavení ve firmwaru UEFI vašeho počítače).---- Nastavení spouštění (Změnit chování při spuštění Windows.)Prosím o radu, co lze ještě udělat v této vzniknuvší situaci, velmi vám děkuji za případné rady.

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 46.0.2486.0

Poškozený OS vč. oddílu pro obnovení (kde myslíš, že máš tu skrytou instalaci?):http://abload.de/img/mount_vhd-1lruvo.gifprvní položka nahoře v animaci, se pochopitelně nedá továrně zachránit. Zkusíme tedy čistou instalaci OS:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... http://abload.de/img/w10iso_asurz3a.giflicenční číslo jistě znáš:http://abload.de/img/snap8452ceuov.pngzbytečně si ztratil čas, a příště si pokud chceš, celý OS vč. nastavení zálohuj normálně:http://www.acronis.cz/domacnosti-a-kancelare/pr... gratishttp://support.wdc.com/downloads.aspxhttp://www.seagate.com/gb/en/support/downloads/d... záloha:http://abload.de/img/w10ati16backup_asp6co... médium pro obnovu:http://abload.de/img/w10ati16bootm2_aspx9r... Svá data mimo OS:http://abload.de/img/snap8138oxkr9.pnghttp://abload.de/img/snap8145ikyxt.pnghttp://abload.de/img/snap81465ulu2.pngaHojda.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Macintosh OS X Safari 11.0

Mám úplně to stejný a nevim co mám dělat

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Nastavení, Automatická oprava, Poslední disk


Určitě si přečtěte

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu