» Poradna » Programy

Problém pri instalaci WIN XProf

Začal jsem instalci WINXProf, s tím, že přeformátuji logický disk C. V některé fázi instalce se mi však z původního disku C stal disk D. Z původního F( kde mám stále data) se mi stal disk C. I když oddíl(disk) znovu přeformátuji, z instalčního CD nelze stále nakooírovat níže uvedené systémové soubory. Po delším váhání jsem přece jen začal instalovat na to původní F ( nyní Céčko) systém, bohužl ani na něho nelze nainstalovat systémové soubory( bootfont, ntldr a ntdtect)a hlásí mi to "přístup byl odepeřen". Je možno na úrovni konzoly pro zotavení měnit názvy logických dísků (oddílů)tak, aby původí C se opět stalo diskem C ?Zkoušel jsem už toho mnoho, včetně spuštění systémů z diskety ( po změněn bootovací preference v Biosu), ale s ohledem na data se mi nechce s mými znalostmi DOSu pouštět do nějakého hazardu. Díky.

Odpovědi na otázku

Jsou to disky nebo oddíly disků? Jestli jskou to disky, tak na dobu instalace připoj jenom ten, na který chceš instalovat systém. Jinak windows můžeš nainstalovat klidně třeba na disk D - je to jenom otázka zvyku.

Máš nějaký bordel v partišnách, pokud je to teda jeden fyzický disk. Obávám se, že pomůže jen nějaký správce disku, třeba Partition Magic apod, je jich víc. Nejlíp by bylo v něm zrušit všechny partišny a rozdělit disk znovu. Jenže s daty se v tom případě rozluč, takže předtím někam zálohovat uživatelská data. Vůbec nejlepší ten disk hodit do jinýho počítače a tam si s tím hrát..