» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém při instalaci win 7

Zdravím, vím, že už se to tady řešilo, ale prakticky jsem nepřišel na řešení, mám ultrabook Toshiba satellite, před týdnem jsem si nainstaloval z USB win7, všechny ovladače a všechno jede, ale mám problémy s instalací net framework, vyšší než 4.2 tam nemůžu dostat, píše mi to, že to můj operační systém nepodporuje, což je nesmysl, protože vyšší jsem měl nainstalovaný na aceru s win7, takže jsem stáhl verzi win s SP2, kterou jsem na původní verzi neměl, jsou tam i ovladače na usb3 atd, takže jsem spustil instalaci a když jsem zvolil jazyk instalace, tak mi vyskočilo prázdné okno výběru disků s onou hláškou, že chybí ovladač, zkusil jsem všechny 3 porty USB, všude stejné... Mám tam možnost procházet složky, takže když na jinou flašku stáhnu driver k disku, tak by to mělo fungovat? A otázka je, jaký driver, na stránkách s ovladači na Toshiba je jen ovladač Intel Rapid storage...

Odpovědi na otázku

Oficiálne na W7 bol len SP1. SP2 (ako to volajú) sú len aktualizácie do máj 2016.

Já potřebuju poradit s těma ovladačem a, nepotřebuju odkaz na framework, v otázce píšu, že se mi nepodařilo nainstalovat vyšší...zkoušel jsem to několikrát, různými způsoby a kombinovat, všechno odinstalovat a znova, ale framework nechci řešit, potřebuju dostat win do ntb

Objevila se vám na začátku instalace hláška ve smyslu „instalace Windows 7 chybí požadovaný ovladač“? Pak bude nutné zkusit bootovací USB vložit do jiného portu, tentokrát standardu USB 2.0 a nejlépe na zadní straně PC. Pokud ani tento postup nepomůže, tak přejděte do BIOS a přepněte režim pevného disku z AHCI na IDE.

Já nechci vypadat nějak že si nevážím pomoci, ale znova, v úvodu píšu, že jsem vyzkoušel postupně všechny porty...

Stiahni si win 7 odtiaľto a bude ti fungovať aj s frameworkom.https://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php

Díky jdu na to a dám vědět jak to dopadlo

Tak to dopadlo, stáhl jsem to, a uložilo se mi to jako .rar takže to musím převést na .iso

Hlavne dúfam že si stiahol správnu verziu 32 alebo 64 bit aby ti to na tvojom pc fungovalo.

Takže žádná změna, pořád mi to hlásí, že chybí požadovaný ovladač... Nějaké další nápady? Jen pro jistotu, který ovladač přesně chybí? Asi to podpálím

Sranda je, že to po mně chce ovladač zařízení CD/DVD, ale já mám ultrabook, takže tam mechaniku vůbec nemám...

A skúšal si v biose prepnúť ahci na ide?To by malo pomôcť.Inak ostáva už len posledná trošku bizardná možnosť ale tú ti poradím ak by ti nepomohlo to ahci.

Tuhle volbu v BIOSu nemám, je tady nějaká Toshiba setup utility, pohybuju se v tom přes touchpad, můžu nastavit prakticky jen bootovací medium a CSM nebo UEFI ...

OK.Ja mám netbook LG-X410 a tam mi robí inštalácia presne to isté (chýba ovladač CD).Vyriešil som to tak že:Stiahol som ISO windows 10, vyhodil som z neho súbor install.wim a nahradil som ho rovnakým súborom z ISO winosws 7.Inštalácia sa rozbehne ako w10 ale dá ti samozrejme na výber w7.Funguje to stopercentne. Môžeš vyskúšať, nič to nestojí, len trocha času.

Napadlo mě něco podobné, teď tahám win 10 a chtěl jsem je tam zkusit nainstalovat a pak znova zkusit tyhle sedmičky, počítal jsem s tím, že z těch desítek by si to mohlo ten ovladač natáhnout, a mohl by tam zůstat, i když pořád nechápu proč mi to dělá tenhle bordel, když jsem minulý víkend bez problému přeinstaloval právě desítky na sedmičky, i když jiný build... Ale zkusím to podle tebe, za půl hodiny mám stáhnuté ty desítky, tak to zkusím.

OK, daj vediet. Nemusím dúfam pripomínať že obidve verzie w10 aj w7 musia byť rovnaké 32 alebo 64bit.

To nemusíš chtěl jsem napsat, že nejsem lama...i když poslední měsíc si tak připadám, donedávna jsem používal 6 let starý Acer extensa, ale bohužel odešel napájecí modul a prakticky vyhořel, takže jsem pořídil Aspire, ale ten má příšerný touchpad, displej taky nic extra a dost se hřeje a hučí, pak nastaly problémy s win 10 a neustálým kolidováním ovladačů grafiky s aktualizací, takže mi už ruply nervy, a pořídil jsem tohle... No a tady zase net framework... Pořád něco...s láskou vzpomínám jak bylo krásně na win XP

Ale teď prohledávání to iso a install.wim tam nemůžu nikde najít

stiahol si esd verziu?

Inak je v zložke sources

We win 10 je, má 2,52 giga, ale v sedmičkách není

Ty 7 já stáhl z toho tobynetu, jak jsi poslal odkaz

V těch sedmičkách je install.swm, ten má 3.5 giga a install2.swm ten má 1.3

Aha, používaš to iso z tobynetu.tam sa to volá install.swm a install2.swm

lebo je to upravené o tie všetky ovládače a updaty tak je to moc velké a preto je to rozdelené na 2 súbory kvôli fat32.

Takže přesně co mám nahradit čím? už mám zase chuť to zapálit

Z win 10 odstraním install.win a nakopírují tam install.swm a install2.swm?

z iso w10 vyhoď install.wim a daj tam install.swm a install2.swm

Ok...jdu na to

alebo použi z originál iso w7 install.wim . V tomto prípade by malo fungovať aj to.

Ještě jedna blbá otázka, v jakém programu vytáhnu a vložím ty soubory, musím to iso rozbalit v raru přehodit to a pak zabalit do isa? Už mi to vůbec nemyslí

Vpoho, rozbaleno, přehozeno, a teď jak s tím do isa?

Ako robíš boot flešku s inštalácoiu windows?Ja to robím cez rufus.Takže rufusom vytvoriť boot flešku s win10 a na tej fleške už jednoducho vymažeš a nakopíruješ čo treba.

Používám USB DVD download Tool...ale Rudiše jsem si taky stáhl, teď jsem stáhl ISO maker, ale tam.muze mít ISO max 5 giga a tohle má 7.7

Ak to chceš mať v iso tak na to používam ultraiso.https://www.fcportables.com/ultraiso-premium-portable/

Ale tým rufusom na flešku to je najjednoduchšie.

No jasně....to říkám, už jsem úplně offline dík za rady

Jestli to vyjde, máš u mě flašku slivovice

Tak dúfam že to bude ok.Ráno si prečítam ako to dopadlo.🤞

Tak instalace zatím jede... Ale nastal druhý průser... Měl jsem rozdělený disk na 150 giga pro systém a zbytek 700giga +- kde byla záloha, ovladače a hlavně fotky...a ne málo... Na ten první oddíl se to nechtělo nainstalovat, tak jsem ho dal formátovat, a zformátovalo se to komplet i s úložištěm....a já debil ty fotky nemám zálohované, takže doufám že mi pomůže recuva...

Takže je tři čtvrtě na čtyři, na potřetí jsem to nainstaloval, spustil, přišel o všechny fotky a videa, z dovolených oslav atd, a když jsem stáhl ovladače, spustil ovladač na WiFi a vyskočila hláška, že je potřeba mít nainstalované rozhraní net framework 4.0.3 dostal jsem zatmění, pak rudo před očima, abych to nerozmlátil, šel jsem nasekat dva kubíky dřeva a zítra tomu dám ještě šanci, pak to rozštípu s tím dřevem... Mimochodem ten noťas je dělaný na win 7....10 tam nepatří a já je tam nechci, takže poletím do Ameriky a rozšlapu Gatesovi hlavu.

A v súvislosti s tým framework 4.0.3 ti čo vlastne nefunguje ?Wi-fi ?Skúsil si ten framework doinštalovať ?

Instalace WiFi, grafiky, a nějaké programy

To vypadá ako by systém nemal správne ovládače na chipset/motherboard.

Chipset nainstalovaný mám, ze stránek výrobce, poslední verzi, a na původních sedmičkách minto fungovalo, teď jsem nainstaloval net 4.5.1 a něco se spustilo, ale třeba grafika mi vyhodí chybu, a ovladače na WiFi spustím, rozbalí se, ale nespustí, nic neproběhne, kašlu na to, dám tam tu verzi win, která mi fungovala, a zkusím to ještě jednou

Tak ako si pochodil?

Tak abych to dorazil, Nainstaloval jsem tu původní verzi win7, která mi fungovala včetně ovladače disku, bez problému, ale z portu USB 2.0 na 3.0 mi taky vyhodila chybu ovladačů, mimochodem ostatní verze win 7 mi házely chybu i na tom portu 2.0, prostě jen tento jeden build jde nainstalovat bez problému, když jsem šel podle tvého návodu a nahrazování souborů install.wim tak nereagovaly nějaké instalačky driverů, takže na mém HW taky bohužel nepoužitelné.Dále stáhl jsem net framework 4.5.1 komplet instalačku z..... Někdo by řekl pochybných stránek, všechno nainstaloval, no a všechno jede Soubory, které jsem "ztratil" při 5 "formátech" disku po instalacích a zavádění systému už obnovuji pomocí recuvy a vypadá to zběžně, že asi nic nechybí. Takže nakonec to snad dopadlo dobře.

Tak super. Teším sa, že to nakoniec dobre dopadlo.

Nebyl by odkaz i na podobnou instalačku v v angličtině?

Ta instalačka je univerzální (= obsahuje všechny edice od basic po ultimate).Při instalaci zvolíš ultimate které jak známo umožňuje přepnutí do mnoha jazyků.Jak si "ošetříš" licenci už je na tobě...

Stáhl a nainstaloval jsi po čisté instalaci Win 7 všechny důležité aktualizace přes WU?

Přiznám se že poprvé v životě jsem tohle udělal, a taky to nepomohlo, problém s net framework stejný, dřív jsem nikdy nic neaktualizoval, dlouho jsem.pouzival co, pak jsem přešel na 7 a teď jsem zkusil 10, ale neustále aktualizace, které mi na aceru Aspire s prominutím vždycky rozdebaly grafiku AMD( myslím tím, že po určité aktualizaci přestala fungovat přepínatelná grafika, po odinstalaci aktualizace a opětovné instalaci driveru opět fungovala, ale aktualizace se stahovaly stále dokola i přes vypnutí v systému přes procesy) mi došla trpělivost, nepomohly ani aktuální drivery ze stránek AMD ani Acer, ani reinstaly, nic, prostě aktualizace nechci, nestojím o ně, nikdy jsem nepoužíval firewally, antiviry a podobně kraviny, na počítači hraju akorát hry, nějaký YouTube a pár drobností, žádné tajné ani důležité věci tam nemám, na cizí weby nechodím, a aktualizace nenávidím a nikdy mi v ničem nepomohly, proto se zuby nehty braním 10kám...i když v první nainstalované verzi se mi podařilo aktualizace vypnout, ale prostě mi nesedly, počítač byl oproti 7 pomalejší.

Co tam s tym provadite..?Nedalo mi to, nainstaloval jsem ORIGINAL W7 SP1, stahnul offline instalacku Net Framework 4.7.2 a spustil instalaci.Skoncilo to s chybou:Final Result: Installation failed with error code: (0x800B010A)Podle cisla chyby jsem zjistil, ze chybi korenovy certifikat:http://www.microsoft.com/pki/certs/MicRooCerAut201... Stahnul jsem ho, nainstaloval a ejhle:Instalace byla dokoncenaProdukt .NET Framework 4.7.2 byl nainstalovan.Koukam ale, ze posledni je uz 4.8.

Tak offline instalacka 4.8 jde taky uz bez problemu...Produkt .NET Framework 4.8 byl nainstalovan.

ja mam na sedmickach 4.6 nemas nahodou 32bit OS a instalujes 64bit .net, alebo naopak?