» Poradna » Ostatní

Problém při instalaci modemu Askey (chipset CONEXANT)

Zdravím,

mám následující problém,  modem CONEXANT HCF PCI se mi nepodařilo nainstalovat do systému . Nesetkal se někdo z vás s tímto problém? Díky za každou radu!!!

1.Při instalaci modemu se mi otevřelo okno s výběrem země (Select country), ale v seznamu zemí žádné nebyly (?) a potvrzovací tlačítko OK bylo vyblokováno, okno nešlo zavřít ani klasickým způsobem přes křížek v pravém horním rohu - musel jsem restartovat systém.

2.I když jsem nevybral zemi, modem se nainstaloval, jenom že pokud jsem chtěl zobrazit vlastnosti modemu v Ovládacím panelech/Systém/Správce zařízení/Modem/Conexant HCF PCI MODEM tak se mi zobrazilo chybové hlášení "Failed to call Enum PropPages in modem.dll", po odklepnutí této zprávy se mi zobrazily vlastnosti modemu.

3.Modem se mi také nepřidal do Modemů v Ovládacích panelech/modemy. V tomto okně na záložce Diagnostika jsem viděl, že modem je na portu COM3, ale ve sloupci "Nainstalováno" nebyl žádný název u tohoto portu. Pokud jsem se nastavil na tento port v tomto okně a dal "Další informace..." tak se mi modem normálně ohlásil s výpisem AT příkazů, ale v sekci "Informace o zásuvce" v řádku "přerušení" bylo napsáno "žádné".

Konfigurace: Windows 98, procesor DURON 750, grafika TNT2, 128 MB RAM, základní deska K7 TURBO (MS-6330), Sound Blaster 128 PCI (základní deska také obsahuje zvukovou kartu Sound Blaster).

Odpovědi na otázku

Zkuste tento standartni postup: ve spavci systemu odeberte modem a restartujte. Pri startu bude nalezeno nove zýarizeni a rekne si o ovladace. Nasmerujte pozadavek na CD do adresare driver(s). Modem by po tomto postupu mel standartne behat. Pokud ne, zkuste dat modem do jineho PCI slotu a postup zopakujte. Takto intaluji tyto modemy kazdy den a vzdy s uspechem.

Tak tento postup co popisujete jsem také zkoušel, ale výsledek byl stejný.Chybně jsem uvedl systém, není Win98 ale WinMe. Předtím na tomto stroji byly W98 a chodilo to,že by to bylo operačním systémem?Možná zkusit změnit pozici v PCI slotu.Ale stejně mě udivuje ta volba "select country", kde není nic na výběr a musí se to zhodit "tříprsťákem".....

Zkuste to bez jakékoli zvukovky, popř. i v jiném PCI slotu.

Zkopíruj všechny soubory ovladače z CD do C:\windows\sytém.Pak nainstaluj ovladač odtud,restartuj a zkus se připojit.Mělo by se tam objevit zmiňované okno,v kterém by měl být výběr země,ale už s nějakým výběrem.Ozvi se,jestli to zabralo,ale mělo by.

Presne ty samy problemy jsem mel pred tydnem, kdy jsem si tento model zakoupil, a uz vim <b>jak tento typ nainstalovat na WinME</b>.
vlez do ovladacich panelu
1.pokud nemas v <i>system</i> sitove adaptery->telef.adapter, nainstaluj z CD <i>compuserve</i> po uspesne instalaci se objevi(zajimave)
2.odeber Conexant HFC...modem v <i>pridat nebo ubrat programy</i>
3.vlez do <i>modemy</i> a system ti najde modem. Ovladace jsou na CD /drivers/win9x/ (nebo tak nejak) nastav tento adresar a OK
POZOR at nenainstalujes ovladace win2000
3.objevi se okno s vyberem zeme -> ignoruj a pres ctrl+alt+del ukonci zasekle programy. Ted muzes restartovat(neni podminka, ale zbavis se opruz okna)
4.Uz jen vyber jazyka:
a) na CD spust Compuserve(pripadne nainstaluj) a kdyz tam ses, dej <i>sign up</i> a pres nejaky volby se objevi kyzene okno s vyberem jazyka. Toto nevim presne, jaka instalace se ma spustit(UK,USA), ale myslim ze USA a expres setup jsou ty spravne volby, kdyztak vyzkousej
b)i pres AOL(na CD) se objevi nabidka jazyku
tady musis trochu experimentovat
5.nastav nove pripojeni a dej pripojit
UFF, kdyby neco neslo napis.