» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém po instalaci win

Zdravím,Po stažení iso souboru Windows 10, který jsem nahrál na flashku přes program rufus kde jsem nastavil nahrání verze v uefi formátu protože když jsem použil základní microsoft utilitu na vytvoření bootovací flashky tak mě windows nešel vůbec nainstalovat na SSD. Instalace windows proběhla v pohodě, pc se restartoval a nahodil hlášku "Reboot an Select proper Boot device or Insert boot Media in selected Boot device and press a key". V biosu mám nastavený SSD disk jako první v prioritě bootu, nemám připojený žádný další disk nebo nějaký flashdisk, mechaniku nemám. Verze biosu je nejnovějšíSSD disk- Gigabyte UD PRO 256GB Deska- Asus M5 A97 revize 2.0Díky za všechny rady.

Odpovědi na otázku

Pro UEFI boot se nenastavuje DISK, ale Windows Manager a nastavuje se UEFI Only.

A co mám tedy udělat?

To, co píšu ...

A mohl byste to trochu více rozvést? Prosím, kde a v čem?

V UEFI, v nastavení boot ...

Jsem v UEFI, teď do bootu a?

Jako 1. Windows Manager a někde je tam volba UEFI Only. Píšu to už podruhý ...