» Poradna » Ostatní

Problem-peceni dortu

Mam mensi problem, podle receptu mam dat dort do elektricke trouby predehrate na 150 stupnu, ale ja mam plynovou troubu kde neni zobrazena teplota. Mam tam nastavit max plamen nebo na pul? Poroadte pres peceni jsem LAMA.

Odpovědi na otázku

Špatný  hardware.

Full power bude jistě víc než 150°C. Dal bych tedy cca 1/2 až 3/4. Prostě to zkuste, není to taková věda..

je do trouby nejakej intel, on ji na tech 150 stupnu ohreje, ale nesmis na nem nic poustet, bo by to ohral na 200

běžně jsou trouby do 250 stupnů, takže to dej na 150/250=3/5 přesně

Dala bych teplotu na 1/2, asi po 1/2 hod bych zkusila třeba špejlí jak je propečen, pokud je neustále syrový(špejle je od těsta), přidám teplotu na 3/4 a pokračuji v pečení. Po 10-20 zkuste znovu špejli, je to závislé od výšky těsta.

Diky vsem za rady tak jsem to soupl a uvidim.

doufam, ze nam das ochutnat

Ja v ve sve plynové to davam na uplný minimum, navíc hrnek vody aby se to ochladilo a dolu jeste jeden plech a stejnak se to spali.