» Poradna » Počítačové sítě

Problém NetWare v XP

Máme síť NW 6.5. V ní stanice s W7 i WXP. Problém je, že u stanic s XP se nezobrazují všechny položky ve výpisu obsahu některých složek na síťových discích.Nevíte někdo, co s tím? DěkujiP.S.:Pište ale prosím jen k věci. Rady typu "vyhoď NW a přejdi na WinServer" si nechte pro sebe

Odpovědi na otázku

Novell Netware? Wow, toto ma zaujíma. XP má predsa podporu NN, alebo to nestačí?

Snifnite si komunikaciu na stanici kde to nefunguje. Ci sa to len nezobrazuje a je to vecou nastavenia, alebo tie data ani neprilezu zo siete.

"Snifnite si komunikaciu na stanici kde to nefunguje" je nad moje schopnosti . Ale myslím, že to do stanice přichází - na stanicích s W7 se obsah složky zobrazuje správně. Na XP to vypadá, že se zobrazí tak 5 prvních položek.

Nepoznam verziu NW6.5, robil som s tym niekedy este ked to nemalo TCP. Mozem to priblizit na baze SMB protokolu. Tam niektora stanica moze zobrazovat nazdielane objekty spravne a niektora vidi napriklad len prazdny priecinok. Preto som doporucoval sa pozriet na to, ci to do tej konkretnej stanice doleze. V pripade SMB protokolu by som vedel kde moze byt problem. Bohuzial neviem akym protokolom sa komunikuje na NW6.5.

Díky za odpověď. Protokol v NW6.5 je TCP/IP.

Mal som na mysli aky protokol je pouzity na zdielanie. Moze byt pouzity, ten co je standardne v systeme. Ten sa vola SMB a moze byt zrejme pouzity aj nejaky iny, ktory je implementovany v NW6.5 pravdepodobne z dovodu vacsej vykonnosti a rozsirenym funkcionalitam.

Niektore veci sa mozu na sieti spravat divne ak si pripojeny na siet bezdratom, zvlast tie, ktore nebezia na TCP. To su vsetky vsesmerove vysielania. Tie niesu totiz potvrdzovane a ked sa stratia vlivom chyb v prenose, tak nieco zavisle od toho nemusi fungovat dobre.

Část sítě je bezdrátová. Ale problém jsou na stanicích připojených metalicky. Vlastně jsem zatím ani netestoval, jestli problém je i na stanicích připojených přes wifi. V pondělí to zkusím. A taky zkusím vypnout wifi část sítě a posleduju, jestli problém nezmizí..

Zkontrolovat u klientu s Win XP nastaveni novell klienta. Jde o kodovani jmen nazvu souboru a adresaru. Tusim UTF 8. Ve starsim formatu neni videt nektery veci s diakritikou na windows 7 a naopak. Stary veci co nejsou videt na win 7+ vykopirovat na lokal win xp. Prenastavit klienta win xp na novy kodovani. Nacpat z5 na server a hotovo.

Děkuju. To vypadá nadějně. Jenom: To nastavení kódování je někde v Novell Client Properties? Nemůžu to najít. Poradíte ještě?

tak to bylo tou češtinou. Změnu kódování klienta jsem sice nenašel ale odstranil jsem z názvů diakritiku a mezery nahradil podtržítky a už to vidí všichni. (Přitom jsem jim - šéfům - už dřív říkal, ať nepoužívají české znaky a mezery).Díky všem.

Spravuju Novell Netware 6.5 jak na XP tak na W7/8/10. Pokud rikas, ze nevidis vsechny slozky na namapovanem sitovem disku, tak jako prvni vec, kterou bych resil je, jestli jsou spravne prirazena prava pro uzivatele na jednotlivych slozkach. Pokud jsou, muzeme neco vymyslet dal -)

No a potom teda klasicka diakritika -) To se pozna tak, ze ve vypisu se ukazi pouze slouzky, ktere se nacetly bez diakritiky a jakmile to dojde na slozku/soubor s diakritikou, tak uz to dal nic nezobrazi -) No jo, to sou ty oldschool Novellky -)))