» Poradna » Ostatní

Problém Hry

ZdravímMám problém při hrání her jedná se např od hry Ark , H1z1, Rust , CS - GO , APB Reloaded.Mám při hraní takové mikro záseky.(fps mě jedou krasně 60 - 100 jak u které hry ale pokud se otačím v té hře tak občas chytnu drop fps (mikro lag) trvá to cca 1sec..pak se to nahodí zas do normálu a takto to dělá furt.Pc jsem si sestavoval sám.Sestava:CPU - AMD FX 8300GPU - MSI 1070 8G.Nvidia16GB ram (kingston fury)Zdroj:600W značka (Cooler Master)SSD disk - 120GB (Kingston) - Hry hraju na SSDHDD nějaký starý odpad 250GB (používám jen na filmy a vetší soubory)Monitor Acer Full HD.Internetové připojení - 6mbsNový Windows 10 home , čistá instalace.Kamarádi na horší sestavě takový problém nemají při těchto hrách.Proto už fakt nevím kde je problém.Prosím o radu.Děku

Odpovědi na otázku

Už si to tady jednou psal a problém se pořád nezměnil, ten problém je AMD FX 8300, procesor za 3 tisíce ke kartě za 14 tisíc...SSD taky nouzovka, ale řekni na čem hrají kamarádí jestli AMD nebo Intel, 1) udělej test dej vše na max a pak na minimum jestli se budou sekat hry pořád, tak to dělá Procesor2) zkus hrát nějakou no online hru,3) otestuj teploty přes HWmonitor64Jenom doplním, hraní na AMD vypadá takto, 60 fps, a pak najednou propady i na 20 fps, bezdůvodně, a to nemluvím o tom že při delším hraní třeba jenom hodinku nebo dvě ztrácí dech, a fps propady máš hned,,, PS: ale nedá mi to :)) proč si kupoval 1070 na hry typu Ark , H1z1, Rust , CS - GO , APB Reloaded :)))

SSD nouzovka? Dobrej vtip.

Typicke problemy precudesneho spravania sa PC, kde je osadene AMD.

tento problém jsem měl taky, vyřešeno změnou providera

kamarádi nemají horší sestavu, to ty máš jen lepší GK, která ti je v této sestavě úplně k ničemu.A jedna rada na závěr - PC si už sám nesestavuj.

Tak abych to shrnul:Gesto85. - 1) K procesoru AMD FX 8300 jsem si koupil tuto grafiku na základě rady přímo zde na živě.(Bylo mě řečeno že veškerý hardware zastaralý, vlastnil jsem MSI GTX 950.Problém jsem měl furt stejný. 2)Hrát hry na SSD si myslím že je jenom + nikoliv - 3)Test jsem již dělal grafiku her jsem jen pro info dával i dokonce na uplnou 0.Mikro záseky stále přetrvávají. 4)Klidně koupím novou desku + procák od intelu ale jak bude problém furt stejný tak tě přerazím ! :DProto bych se nejraději vyskošel vše a pak až něco kupoval.PS:mám kamarádi který to hrají tež na amd a problém nemají dokonce mají i horší grafiku.Drtič odpadků: To jsem již skoušel sám.Hry jsem hrál přimo na optice 100/100 problém furt stejný.Jaroslav V. : Tak mě teda řekni co koupit k této GK aby to byla sestava ok . :)

1) když ti někdo radí k FX 8300 prakticky top grafiku na trhu není v pořádku :)2) Ano SSD na hry je dobra věc, ale máš jenom 120 gb kolik ti vezme OS, programy ? a jinak na kolik % ho máš zaplněný...3) přejít na Intel nebude levné, počítej Procesor, desku, ramky DD4

Dobře tak proč když jsem měl předtím GPU na GTX 950 2g to dělalo tež ?Procesor při hraní her je využit max na 40 % ve spravci uloh.Na SSD hraju mám vždy 1 hru kterou hraju aktivně takže ze 120Gb včetné Winů je zaplněno 50Gb.Přejít na intel - to nemá žádnej intel DD3 ? a procák třeba I5 ?

Mimochodem jsem ted testoval přes ten program teploty.Při těch dropech fps:GPU max.50 stupnůCPU max.40 stupnůTak nechápu proč je problém v procesoru když je využit na 40% a jeho teploty nepřesahují 40 stupnů-Mužeš mě to vysvětlit ? kde nastavá ten problém ?

A ešte bych chtěl dodat :https://www.youtube.com/watchZde máš video na této grafické kartě a procesorem vs intel I7 Rozdil jen fakt minimální nepatrný nikde se nic neseká.Nemuže bejt prostě problém někde jinde .Např software ? nebo něco jiného ?

Musíš některé videa brát jako marketingovou propagadnu To co si našel je podvod prostě není možné aby byl AMD FX 8300 za 3 tisíce ve hrách stejný jako i7 4790 za 10 tisíc to prostě není možné, a už vůbec ne u GTA 5

přesně. FX8300 má strašnej výkon na jádro. U her je osmijádro na beton spíš ke škodě a videa na Youtube může brát vážně jen opravdovej naivka.

A ty bys kupoval starší patici ? když je tady Skylake ? no jde to ale proč to dělatHele já ti to vysvětlím AMD má tragicky výkon na jedno jádro, klidně ti bude ukazovat normální zátěž a teplotu ale prostě fps dropy jak svině https://www.youtube.com/watchTady to uvidíš nejlíp A tady jsou vide se stejnou GTX 970 ale s procesorem Intel https://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watch

Stačí se podívat na požadavky různých her. Tam kde intelu stačí 4 jádra, AMD potřebuje minimálně 6.Takže něco na tom opravdu bude.

Intel stačí i i3 a už amd nemá šanci víš že počet jader nerozhoduje ale co rozhoduje je síla jádra a stabilita jádra a tam je amd tragickýčím více jader neznamená lepší chod her, navíc ani neexistuje na světě hra která potřebuje více jak 4 jádro, nezapomeň že Intel Core i7-6700K je ''pouze''4 jádro ...

U jakých her ti to dělá? Pokud u všech tak poradit moc nedokážu a bude složitější hledání a jak se tu píše zkusil bych procesor. Pokud je to u her vyžadujících síť tak bych hledal problém tam.Něco podobného se mi kdysi stávalo u ADSL od O2. Prostě byly chvilkama mikro výpadky internetu. Při stahování něčeho, nebo brouzdání po netu to člověk nezaznamenal, ale při hraní her to dělalo přesně to co popisuješ. Já to tenkrát vyřešil výměnou routeru.

Ok , takže pro info grafiku jsem vratil.Za ty prachy jsem pořidil desku od Gigabyte procesor jsem obednal i7.Jsem zvědavý na výsledek.

Ale jakou i7 si objednal ? a jakou desku a co ramky ? máš DDR4 ? a kupuješ skylake ? tohle dopiš jinak budeš běhat po obchodech jak blázen

Procesor tento : https://www.bscom.cz/procesor-intel-core-i7-67... Desku tuto: https://www.bscom.cz/zakladni-deska-gigabyte-h... Je to DD3 nechci kupovat zase nové ramky.Mám 16 gb od kingstonu (extra rychle (FURY)Navíc jsem slyšel že mezi DD3 a DD4 není zas takový rozdíl.

DDR3 nedáš do patice 1051 !!! tam musíš mít DDR4 nebo DDR3L Základní deska je taktovací k čemu ? objednal si netaktovací procesorKup tuhle desku https://www.alza.cz/msi-b150m-mortar-d3755589... Pokud nechceš mATX Tak klidně tuhle https://www.alza.cz/msi-b150-gaming-m3-d30281...

Ok , tak už jsem obědnávku zrušil , pak teda nechápu proč mě ten borec tuto desku doporučil.Nechci kupovat zas další ramky panebože. :(Ty si mě poslal desky pro DD4 to mě teda řekni co mám zas ted dělat ?Mužeš mě prosimtě doporučit Desku + ramky + procesor do 12 000kč.(nemusí to být I7. klidně I5 ale at už se zbavím těch otřesnej Mikrolagů.Ja už fakt nevím kde na to zase mám brát prachy ramky 16gb dd3 mužu zase vyhodit do kose hlavně že jsem za ně dal 2 800 kč.

Navíc nechápu proč nedám DD3 ramky do základní desky která podporuje DD3 a patici na procak má 1151 vysvětli mě kde je problém.Nebo mě praskne cévka už. :D

Už když jsem kupoval Skylake já tak jsem řešil taky ramky někdo říká že DDR3 na nějaký desce která to podporuje,nebudou mít žádný problém, někdo zase píše že to problém časem je, já jenom nechci abys měl problémy a aby vše fungovalo tak jak má, neriskoval jsem já, tak ti to nebudu doporučovat,

"někdo zase píše že to problém časem je..."ČASEM ??? to jako že to pojede a časem to začne jako zlobit ? Větší hovadinu sem neslyšel

Deska https://www.czc.cz/msi-b150m-mortar-intel-b1... Ram https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-l... Procesor https://www.czc.cz/intel-core-i5-6600/178262... Takhle když to koupíš nebudeš mít v ničem problém ani na práci ani ve hrách Tenhle procesor je herně jako i7 skylake

Přijde mě deska nějaká malá jak je slot na grafiku je to moc dole ve skřini mám zdroj taky dole obavám se že se nevejde :D abych zas nemusel řešitdesku nakonec.

Myslím že s mATX bys problém neměl mít ale jestli si nejsi jistý pořád je tady i ATX za příplatek 5 stovek https://www.czc.cz/msi-b150a-gaming-pro-inte... Tahle je i hezčí a řekl bych kvalitnější než Mortar

Podle mě to byl problém disku... (díval se tazatel na diskovou frontu ? Ty mikro-záseky jsou pro tohle typické) jinak rada na 1070 tu padnout mohla, ale zůstat u FX8300 ti určitě nikdo nedoporučoval...

Nedíval jsem se na žádný tazatel diskové fronty ani nevím jak se to dělá poradíš mě ?

Ještě mě docela zaskočil tento týpek abych tu neřešil věc zbytečně která by stačila vyřešit novým diskem . Disková fronta panebože co to je a jak to opravit aby to frčelo jak má ? Rád bych to ešte skusil než začnu dělat něco zbytečného.Poradíte mě někdo.

Noc nic odpověd na diskovou frontu jsem nedostal.Tak sem to projel základním testem.Zde dokládám odkaz na foto. : https://ctrlv.cz/NYNAPřijde mě že disk je v pořádku.Takže prostě obědnám co mě bylo doporučeno a mužu zase doufat že to bude ok.A zbavím se tak hlavního tématu Mikro Záseky.Díky za rady.

Jeste bych se zeptal na desku pod tim AMD. Jestli je to nejaky osekanek, mohla by byt chyba tam.

Nevykonný procesor určen pro kancelářské nasazení. Kup si Intel do herní mašiny.

Tak abych to shrnul : Nové doporučené komponenty koupeny.Deska,Procesor od intelu I5,DDR 4 Ram, dopočučené zde v audítku.Problém stále mám...Nic se tím nevyřešilo.Opravdu už nevím kde hledat problém.

Já vím že už si tu píšu sám se sebou ale fakt moc bych uvítal řadu.Komponenty jsou všechny nové.Doporučený Intel na místo Amd.Člověk co to hraje semnou má 7 let starou sestavu.A takový problém nemá.Nevím kde prostě už hledat.Zítra skusim este zahrát singl hru zda to bude dělat taky ty mikrozaseky + skusim zahrát výše uvedené online hry este na lepším internetu.A pak už to vážně vzdavam.Kdyby se našel človíček co můj problém vyřeší klidně i zaplatim.

Takže , zkoušel jsem hrát na lepším internetovým připojení dnes, změna žádná.Navíc jen pro info jsem zkusil Hru Metro Last Light (singlplayer hra) 70 - 80 fps na maximální detaily bez mikro záseku.(Trhaní obrazu.)Takže už to vzdávám čekám na zázrak.