» Poradna » Programy

Problém c#

Zdarec, potřeboval bych poradit s tímto problémem
spuštění tohoto programu je bez problému....

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using System.IO;
namespace WindowsFormsApplication1
{
public partial class Form1 : Form
{

string jmsouboru;
public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void uložitToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
save.Filter = "csv files (*.csv)|*.csv";
if (sender == uložitToolStripMenuItem ||
jmsouboru == null)
{
if (save.ShowDialog() != DialogResult.OK)
return;
jmsouboru = save.FileName;
}
StreamWriter soubor = new StreamWriter(jmsouboru, false, Encoding.Default);
string hlavička = "Ič;Název;Výrobce;Model;Vyrobeno;Obsah;Barva;Uživatel;Parkování";
soubor.WriteLine(hlavička);
int řádky = tabulka.Rows.Count;
int sloupce = tabulka.Columns.Count;
for (int číslořádků = 0; číslořádků < řádky; číslořádků++)
{
string řadek = null;
for (int čislosloupce = 0;
čislosloupce < sloupce;
čislosloupce++)
{
řadek +=
tabulka[čislosloupce, číslořádků].Value.ToString();
if (čislosloupce < sloupce - 1)
řadek += ";";
}
soubor.WriteLine(řadek);

}
soubor.Close();

}

private void konecToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
Close();
}

private void otevřítToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
open.Filter = "csv files (*.csv)|*.csv";
if (open.ShowDialog() != DialogResult.OK)
return;
jmsouboru = open.FileName;
StreamReader soubor = new StreamReader(jmsouboru, Encoding.Default);
string hlavička = soubor.ReadLine();
tabulka.Rows.Clear();

string řadek;
while ((řadek = soubor.ReadLine()) != null)
{
string[] hodnoty = řadek.Split(';');
tabulka.Rows.Add(hodnoty);
}
soubor.Close();

}

private void dataGridView1_CellContentClick(object Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Při programování se neobejdete bez angličtiny. A kdybyste uměl anglicky (nebo použil translator), tak z chybové hlášky vyčtete, že do DataGridView nejdřív musíte přidat sloupce. Pokud to je podle učebnice, tak tam určitě bude i jak ty sloupce přidat, dá se to celkem jednoduše naklikat.

A jinak pojmenovávat proměnné česky a ještě k tomu s diaktirikou není úplně ideální, u malé aplikace je to samozřejmě jedno, ale pokud to s programováním myslíte vážně, začněte vše pojmenovávat anglicky. Až se dostanete do nějakého týmu nebo budete dělat na nějakém větším projektu, bude se to hodit - zákazníci to typicky chtějí (i když jsou to české firmy) a když po vás kód přebere někdo jiný, kdo není odsud, tak z českých názvů nic nepochopí.