» Poradna » Notebooky

Problém BIOSu?

Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat, zda tady není někdo, kdo má notebook Asus X550VX (F550VX) s Kaby Lake a v něm nahranou poslední verzi BIOSu 307?Zajímá mě, jestli dotyčný nemá s touto verzí BIOSu tyto potíže při vypínání notebooku:Při standardním vypnutí přes tlačítko Start ve Windows 10, se systém Windows vypne, ale nikoli celý počítač. Stále svítí LEDky zapnutí počítače a zapnutí Wi-Fi a ventilátor běží na velké otáčky. Teprve přibližně po dvou minutách dojde k úplnému vypnutí notebooku.K tomuto začalo docházet ihned po aktualizaci BIOSu právě na verzi 307, která proběhla zcela korektně. Při původní verzi z výroby 302, k tomuto nikdy nedošlo a celý notebook se vždy vypnul okamžitě. Jinak k jakýmkoli jiným změnám v počítači nedošlo, proto existuje podezření na ten bug v BIOSu...Je možné, že by mohl být bug v nové verzi BIOSu 307?Děkuji.

Odpovědi na otázku

A důvod aktualizace biosu byl prosím jaký??

Já vím, kam touto otázkou míříš... No ale aktualizace toho BIOSu by byla tak nebo tak, jelikož by ji býval nabízel (vnutil?) Windows Update. Tuším, že v červencových aktualizacích ji Windows Update stahoval...

WU ... nesmysl. To sis vysnil v noci jako bajku ne?Každopádně ten bios něco měnil v powermanagementu, tak by bylo v prvním případě záhodno aktualizovat příslušné ovladače na toto navázané.

Kdepak, také mě překvapilo, že WU stahuje BIOS a nikdy dřív jsem se s tímto nesetkal. Daná aktualizace je i v tom jejich Microsoft katalogu aktualizací. Jinak aktualizovat není co, ovladače jsou aktuální.

Windows nikdy nestahuje a nedoporučuje update BIOSu.Máš to nějaké popletené.

WU nikdy nesťahuje aktualizácie firmware, resp. BIOSu. Tie poskytuje jedine VÝROBCA toho NB!Ak sa u teba toto deje - máš riadne nabúraný systém.

Ale stahuje. Minimálně u HP a Lenova se tak děje.

Důkaz?

Google dnes nefunguje? https://www.reddit.com/r/sysadmin/comments/7zoek... Není to sice moc časté, ale u několika NTB zmíněných značek už aktualizaci BIOSu WU provedl.

Děkuji za objasnění několika neveřícím, že k tomu opravdu dochází.

To je sice hezký, ale update to, bez zpětné vazby uživatele, nedokončí.

Ale dokončí.. stačí nemít nastavené heslo v BIOSu. Po restartu se spustí proces flashování (defaultně). Uživatel tam má cca 15s na přerušení, ale výchozí akcí je provést flash.

Takže za:1) Spíše technická (týká se HP) - není to BIOS, ale firmware na platformě AMI Aptio V2) firmware pro Asus ve Windows Update není

S tebou to je těžký... Hodil jsem první odkaz co jsem našel a vypadal +/- tak jako se děje při flashování BIOSu. Dál jsem to neřešil (a ani to nemám v plánu). Ze zkušenosti (stovky NTB) vím, že se tak děje ale přesvědčovat tě nebudu.

Já ten odkaz na Redditu otevřel, celkem jednoznačně z toho co tam je plyne, že dojde ke stažení, ale update MUSÍ při restartu potvrdit uživatel. Pokud něco udělá Japonec Samoseto, tak má ten člověk notebook odevzdat nejbližší charitě a vrátit se kydat hnůj nebo kopat kanály.Firmware != BIOSBIOS = nepoužívá se asi 10 let.Já, na rozdíl od tebe, uhrovitej blbečku chytrej v každé diskuzi, ty firmwary i vyrábím.

Aby si se ne.....l. Každý normální chápe, že (BIOS, UEFI, FW) je jedno a to samé z pohledu normálního uživatele. Když dojdou argumenty, tak se musí využít každá nepřesnost jen aby se odvedla pozornost od své blbosti. Uznat chybu je pro lepiče FW nepřekonatelný problém. Pokračuj. Přeháněj. Ať se nenudím při vymačkávání běďáků.

Na stránkách výrobce vidím pouze verzi 305. Popsaný problém odpovídá neaktualizovanému regionu MEI. Tady je vše potřebné: https://www.win-raid.com/t596f39-Intel-Management-... Pokud nevíš, co to je a jak se to dělá, tak se v tom nehrab (je to velmi rychlý způsob, jak jej umrtvit) a svěř to autorizovanému servisu jako reklamaci (zálohuj data nebo vymontuj disk, protože první, co se při reklamaci dělá je to, že se obnoví tovární data).

jj, u MEI neznamená poslední verze ovladačů (resp nejvyšší číselná řada) jako že vše cajk. Je nutno trefit tu správnou verzi. Nápovědu dostal výše, odbyl to že má všechny drivery správně. Nu což, kdo chce kam....

Ano, u IMEI mám nejvyšší verzi instalovanou, novější na webu výrobce není. Dobře, ale můj názor je takový, že funkční a odzkoušený ovladač má poskytnout výrobce, nikoli aby uživatel trefoval tu správnou verzi. Když si koupím třeba nové auto, také nebudu trefovat, jestli pojede na benzín či naftu. To dá jasně výrobce...

A četl, jsi mnou odkázanou stránku? MEI není jen ovladač (nepochybně nemáš nejnovější, ale nejnovější a děravý od výrobce, to je v tuto chvíli fuk), ale hlavně firmware. Ten se aktualizuje přes speciální nástroje. Ty nástroje jsou, překvapivě, uvedeny v odkazu. Jak je použít, je opět překvapivě, napsáno v odkazu. Jelikož jsi to totálně rozesral a neumíš to spravit, tak to reklamuj.

Ano, vidíš jen verzi 305. Je to tím, že je třeba vybrat u volby "Prosím vyberte CPU nebo modelové jméno BIOS" X550VXK, to K značí model NTB s Kaby Lake, jen X550VX je se Sky Lake... Že jde o model s Kaby Lake zaznělo v původním dotazu.

Napsal jsi do dotazu VX nebo VXK?

Nemam notebook Asus a ani som to cele necital.Ale neni to zamer? Rozhorucene suciastky pri vypnuti stratia chladenie, ale nie naakumulovane teplo. Teplota moze bez straty chladenia nebezpecne vystupat.Moj zdroj pri (softwerovom) vypnuti toci vetrak este nejake tie sekundy.Moj Peugeot po vypnuti motora (v tychto teplach) toci vetrak na chladici na max. este aj minuty.

Tak můj Peugeot 206 1.4i z r.2006 po vypnutí zapalování nedochlazuje a teplota stoupá až na 110°, takže tyhle motory po 170 000km mají lehce zkroucenou hlavu a prosakuje olej do prostoru rozvodového řemenu. Je to prý konstrukční vada, naštěstí jediná.Jakékoliv dochlazování čehokoliv, v rozumném časovém rozsahu, bych asi neřešil.