» Poradna » Web a internet

Problem -web

Zdravím mám taký problém že sa mi robí že spustím internet ide v pohode ale za 10 minút keď chcem ísť na nejaký web mi vybehne Chyba stránka (facebook) priíliš dlho neodpovedala. píše mi to na všetkých stránkach až dokiaľ nereštartnem počítač potom to ide chvíľku a zas nejde .. som pripojený cez kábel.Vírus v počítači neni dal som ho prečistiť :) za každú radu ďakujem . Ps : používam operu keby dačo

Odpovědi na otázku

Podle stylu psaní předpokládám, že "dal som ho prečistiť" byl velice kvalifikované čištění.

myslel som ako cez program :)

no právě...

Chyba DNS! Pokiaľ máš internet od "X" poskytovateľa, tak isto máš nastavenú v routeri (ak ideš cez router) "jeho" DNS server. Takže - ak router - vojdi do administrácie routera, vyhľadaj si časť, kte sú údaje k pripojeniu k poskytovateľovi a zmeň oba DNS servery na 8.8.8.8 a 8.8.4.4 - zapni DHCP (ak nebolo zapnuté), na svojej karte (WiFi karta, alebo LAN karta podľa spôsobu pripojenia k routeru) nastav všetko na Automaticky. A od tej doby sa už požiadavky na zmenu URL adresy na IP adresu cieľa nebudú vykonávať u poskytovateľa, ale na Public Domain DNS serveri.