» Poradna » Ostatní

Problém - grafika v zátěži

Zdravím,mám problém. Prakticky ze dne na den mi byť při minimálním vytížení při hraní her začala blbnout grafika; problikávají textury v základních windowsáckých barvách, přejíždějí čáry atd. Přišla mi na mysl grafická karta ( v mém případě MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC ), avšak teplota je stabilně pod 45°C, doteď nebyl problém. Počítač pravidelně čistím a jak kontakt, tak deska vypadá vpořádku. Ovladače na grafiku mám aktuální. Někdo nějaký nápad?

Odpovědi na otázku

Blikání textur ukazuje na RAMDAC, co se stane když připojíš kartu jiným kabelem, na jiný výstup např. místo DVI > D-SUB nebo DisplayPort. Taky překontroluj kabel, jeho délku a uchycení. Pokud to nepomůže, reklamace.

To bude zdá se ono, průšvih ale je, že jakmile přepojím monitor na DVI, nenačte se obraz.

Rikam si, jestli ta teplota neni prave prilis nizka..

Blbnutí grafiky může způsobovat i zdroj. Nicméně u tohoto typu a pokud to dělá i bez zatížení bych se klonil spíše k vadné grafice.

Píšete o přejíždějících čarách, pokud myslíte artefakty, tak je problém v procesoru.