Probíhá příprava automatické opravy + HW lagy

Zdravíčko,potřeboval bych od Vás dvě menší rady. Bráchovi jsem poskládal tři roky zpět kompa a teď začínají problémy...HW specifikace:I5 7600kGTX 1060 3gb24 gb RamMSI B250Mssd 120 gb patriot burst+ 3 tb v hdd discíchwindows 10Monitor ViewSonic VX 3258-2KPC-MHD 144hz 1440pA teď k problémům:1) HW lagy, nízké FPS a skoro 100% využití CPU při hraní a +- 30% na ploše- poslední dobou (myslím si, že od nákupu nového monitoru) se mu některé hry sekají (Cod MW, Fortnite) ať už má nastavení na epic či low... Ale taková forza horizon 4 mu jede na max.- MB nepovoluje OC, tak jsme zkoušeli přeinstalovat windows 10 na ssd disk, ale problémy pokračují- někdy si všímáme, že Fortnite funguje normálně, někdy ne a to při vypnutí většiny procesů na pozadí.- Přitom stejné sestavy např na YT jedou na dvojnásob FPS a bez problému...- Moje dedukce však je, že prostě ta sestava nedává ten 2k monitor ještě při 144hz...Co myslíte vy?2) Probíhá příprava automatické opravy. - Posledních 14 dní na nás vyskakuje hláška "Probíhá příprava automatické opravy", která se zasekne v černé obrazovce. - Brácha zkoušel nechat i 7 hodin, nepomohlo. Při této hlášce se točí kolečko v černí obrazovce, vypne se ale podsvícení klávesnice i myši a nic nereaguje. - Pomáhá jen restart a při něm jsem se dostal alespoň do Biosu. V něm jsem dal "defaul bios setting" ... nepomohlo- Napadlo mě, že to může být nějaká poslední aktualizace, tak jsem si stáhl na flash disk W10 a dal smazat poslední aktualizaci... Pomohlo.- Tři dny na to, to samé... tentokrát tento krok nepomohl... Vypojil jsem disk s W10, abych zjistil jestli projde aspoň přes hlášku "Probíhá příprava..." a nic.. prostě se furt Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Pro zacatek bych to zkusil bez te pridane RAM. Jinak se priznam, ze cast popisu vubec nechapu, napriklad tu pasaz, ze jste vypojil disk s Windows 10 a nepomohlo to s hlaskou probiha priprava. To jste ho vypojoval za chodu nebo hlasku probiha priprava pise neco jineho nez Windows? Jinak ten monitor samozrejme muze mit na lecos vliv, pokud ma vetsi rozliseni, tak da vice zabrat. Pokud byste mel volny disk, tak by mozna stal za uvahu pokus o cistou instalaci

Asi jsem to špatně napsal.Vypl jsem pc natvrdo Hw tlačítkem. A všechny odpojení jsem vždy prováděl při vypnutém pc.Nic krom hw tlačítka reset nebo pwr nefunguje a do biosu se da dostat jen urputnym mačkáním del při startu aniž by šla ještě vidět obrazovka... :/

co chces pocut? 2) nainstaluj si tam novy windows, je mozne, ze bude treba aj novy disk a pravdepodobne sa vyriesi aj problem 1)

Počut chcem radu, protože jsem myslím vyzkoušel už vše....Windows je měsíc starý, nově nainstalovaný na to ssd... ssd je taky měsíc starý...

Aj nový SSD môže byť pokazený

Podívej se do historie spolehlivosti v ovládacích panelech co je tam ( před nefunkční aktualizací stahlo možná nějaké drivery). Doufám že nemáš povolené instalaci ovladačů od windows v nastavení ovladačů, ale jen od výrobce GK. Vypnuté rychlé spouštění W10 je samořejmostí jinak se do biosu nedostaneš-protože hibernuješ!

SSD - CrystalDiskInfoodpoj všechny HDD kromě SSDBIOS - Load default settingsčistá instalace Win10 z flashdisku - UEFI a GPTWin10 - vypni FastBootpřipoj HDD a v BIOSu nastav Boot sekvenci - 1. SSD, ...nic "netaktuj" - čipset B asi neumožňuje, /OC desky Z čipset/a na HDD neměj Win - když tak smažpo instalaci Win nainstaluj čipset a další ovladače pro tvou deskunainstaluj nejnovější ovladač pro grafiku z webu nVidiezkontroluj Správce zařízení - jestli nic nechybístáhni si na flashdisk Memtest86+ a nech dlouho testovat RAM

1. Proč je tam tak malý SSD disk(120GB..???), na kterém je předpokládám nainstalovaný operační systém..??? Na tom disku je i nějaká hra..???Pokud jsou nějaké hry nainstalované na HDD -> pak je to samozřejmě špatně.. Takovou blbost by snad nikdo neudělal.. A když jde o hráče, doporučil bych velký systémový SSD a+ datový HDD čistě jen na DATA.. 2. Doporučil bych aktualizovat Bios na nejnovější verzi.. 3. Co rozhodně škodí počítači, jsou kradené hry - zavirovaný systém není COOLPokud jde tedy o hráče, ať si legálně zakoupí hry, jaké se mu líbí a rozhodně instalovat na systémový disk SSD.. a poté může hrát na PC třeba do bezvědomí.. jeho věc.. 4. Pokud jsou v počítači nainstalované různé čistítka a tunítka všeho druhu - > pak je to rozhodně zralé na přeinstalaci.. Rozhodně bych do PC neinstaloval ani žádný stupidní nepotřebný Antivir -> brzda provozu počítače.. *Pokud bude provedena správně instalace OS na velikostně normálním SSDéčku(ne na pidi-SSDéčku o velikosti 120GB), kde budou nainstalované i hry, systém bude čistý bez zbytečností(tunítka, čistíka, antivir) a správně nastavený, nemůže být s počítačem žádný problém.. Problémy na PC si uživatel vyrábí sám,.. asi tak..

Navíc jsi pozapomněl naspat, jaký je tam pc zdroj. Počítač jede cca 3 roky..??? Pokud tam máš nějaký shit zdroj -> může to být příčinou problémů.. Jak jsi tam naskládal 24GB RAM - paměťové moduly..???GTX 1060 3gb - ani tahle GK není žádná pecka.. Mám jen o něco starší PC - o 1 generaci níže I7-6700K, 16GB RAM, GTX 1060(6GB) - (Asus ROG Strix-GTX1060-O6G), zdroj - Corsair RM550xNemám s počítačem žádný problém.. 13tiletej kluk mi tady na tom PC hraje GTA V - legálně zakoupená hra.. Nenechávám jej hrát do bezvědomí.. on by hrál, protože je to hňup jako každej smrkáč.. Navíc se vůbec nevyhýbám aktualizacím Win10.. žádný blbosti co se týče odinstalování aktualizací.. Proč bych to dělal..???