» Poradna » Programy

Pro pamětníky : "Tunneler 2" - existuje něco podobného ?

Pro pamětníky  : "Tunneler 2" - existuje něco podobného? Byly to dva tanky,  které si razily chodby a přes ně na sebe střílely...Dost dobrá hra (samozřejmě DOSovská), vyhrabal jsem ji při úklidu, akorát že mi ani v tom DOSu (mám na to speciální HW - Pentium 100)    nejede, má to nějakou rozhozenou grafiku...Existuje něco podobného ? Nebo nějaká novější verze, která by šla hrát ?

Odpovědi na otázku

co takhle scorch? to sice neni to stejny, ale priblizne to odpovida, scorch jsou klasicky tanciky na povrchu...na novym jedou, ale nekde moc rychle

Dík za typ,scorch jsem právě stáhnul, vyzkoušel a smazal .Tunneler byla (je) určitě zajímavější záležitost....

myslím, že to má rozhozenou grafiku, kvůli tomu, že to není dělaný v grafice, ale v textovým módu. Když změníš kódování (ASCII), tak by to mělo pomoci.

Můžu požádat o upřesnění ? Jak a kde mám změnit kódování ASCII ?Nastaruju počítač v DOSU nebo W98, a co dál ?

Mrkni na disk, kde máš Win (nejspíš C:). Na něm najdeš autoexec.bat a v něm:mode con codepage prepare=((852) C:\WINDOWS\COMMAND\ega.cpi)mode con codepage select=852keyb cz,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd2.systak to předělej na: rem mode con codepage prepare=((852) C:\WINDOWS\COMMAND\ega.cpi)rem mode con codepage select=852keyb cz,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd2.systím vypustíš první dva příkazyrestartneš a pustíš to do DOSu

Díky, večer vyzkouším a zítra dám vědět, jestli to jede.

Super, dobrá rada .Po úpravě autoexecu a při snížení kvality barev mi tunneler funguje bez problémů.Díky moc.P.S.Můžeme ta úprava autoexecu přinést nějaké problémy s dalšími programi nebo s internetem ?Ten počítač používám na surfování a staré hry, můžu čekat že něco nebude fungovat ?

Je to jenom nastavení kódové stránky = v DOSu se ti nebude správně zobrazovat česká diakritika (ž,č,š, ....)

jinak na stary dosovsky vykopavky doporucuju dosbox http://dosbox.sourceforge.net/

Souhlasim, jestli nepotrebujes zobrazovat ceske znaky, tak Dosbox je vychytana zalezitost. Pro lepsi a pohodlnejsi nastavovani doporuju si jeste k Dosboxu sehnat D-Fend.