» Poradna » Ostatní

Pro Azi0 - vysvětlení proč jsou zdroje Corsair špatné a SSD Patriot Blaze taky

Někdo zamknul vlákno dřív, než jsem stačil odpovědět. Prosím nereagovat, pouze pro Azi0. Díky za respektování.http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/pc-sestava-... Seznam výrobců zdrojů sem postoval tuším WiQiX:http://www.tomshardware.com/reviews/power-supply-psu-... Test zdroje je například zde:http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/RM650/4.htmlPloché černé vodiče, zelené fólie na tlumickách a trafu a černý plošný spoj jsou poznávací znamení CWT.Nevím jak dnes, ale v minulosti jejich zdroje dost často chytaly zpětnou vazbu a na 12V větvi plavala čistá sinusovka 200 mV. Dále v jejich zdrojích bývají docela prasárny (dělá to u některých modelů i Fortron a Seasonic) kdy MOSFETy řízeného usměrňovače u DC-DC měničů nechávají na spodní straně plošného spoje. Náhodného špičkového přetížení to nevadí, ale pokud jede zdroj několik hodin na plný výkon, tak se ty tranzistory upečou (nemuselo by k tomu docházet, pokud by se použily lepší a několikanásobně dražší modely s menším Rds on). Jinak je k CWT a obecně všem výrobcům zdrojů jednoznačná výtka - kondenzátory Teapo a CapXon, které mají tendenci vysychat a ztrácet parametry přesně podle slibované životnosti - tedy dva až tři roky. Na vstup pak plácnou kvalitní japonský kondenzátor jako Chemi-con, Hitachi nebo Panasonic (zrovna v testovaném modelu je právě on) a na krabici nalepí reklamštinu, jak použili kvalitní japonský kondenzátor (ovšem realita je taková, že japonští výrobci kondíků mají továrny i v Číně, Malajsii, Korei atd., takže slovo japonský je docela zavádějící, byť kvalitativně a parametrově špatné nejsou). Čínští výrobci jako Huntkey, Channell Well nebo Sirtec jsou něco jak poláci a jejich potraviny - dostanou objednávku postavit levně zdroj podle nějakých parametrů, tak ho s klidným svědomím vyrobí a neřeší to. V minulosti Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Kdyz uz jste u tech odkazu na uzitecne info o zdrojich, tak bych si dovolil pridat tento: http://www.realhardtechx.com/index_archivos/PSUReviewD... pro kazdeho vyrobce zde najdete tabulku zdroju, jejich vyrobce, vykon na 12V vetvich a odkaz na recenzi, nejsou tam samozrejme vsechny zdroje, vsechny znacky ani vsechny existujici recenze, ale pro zakladni prehled poslouzi.

Diky moc, ze jsi mi odpovedel takhle vycerpavajicim prispevkem.- ten RM650 me teda prekvapil, ve spatnem slova smyslu - zejmena v: "Not all 5V wires on the 24 pin ATX connector work"- jaky by jsi mi Ty doporucil - kdyz budu uvazovat sestavu, ve ktere bude:E3-1231 v3/4690k/4790k (tusim i7, pokud ji nekde najdu zase za dobrou cenu -7k) + GPU (do +-10k) R9 290/R9 370 -380? Ad SSD: stejna otazka - doporuceni pro vyuziti: systemovy disk + office + CAD/CAM?- nevim jestli nejak ocenim ten ssd 2xx GB, kdyz za tu cenu se da sehnat 1TB HDD a 120 SSD -ciste pro system a ty nezbytne programySpoluzak ted sel vratit Crucial MX200 250GB - proste mu to nijak neprineslo uzitek, za ty prachy jen spousteni systemu, programu a nejaka instalace. Cituji:"Je mi k ho*nu rychlej start windows, ani u vetsi sestavy jsem moc nepoznal rozdil v nacitani - max 20sec v sestave o 300 dilech. Pro me to bylo plytvani, takhle to radsi investuju do RAMky."

Pokud narazíš na dobrou cenu, tak Enermax Platimax 500 W - býval svého času těsně pod 3 000 Kč a je to poslední pravý Enermax. Navíc má brutální odolnost proti přetížení. Samozřejmě jsou fajn Seasoniky s pětiletou zárukou (pozor, jak kde! ), jako Seasonic S12G-550 550 W (má silnější 12V větev než starší Energy Knight a navíc díky DC-DC měničům splňuje oficiálně požadavky na úsporné cykly C6/C7). Zajímavá je situace s Fortronama - celá řada Aurum má stejný plošný spoj, ale:1) Aurum S má levné kondenzátory a poddimenzované MOSy2) Aurum CM (cable managment) je v pořádku3) Aurum AU (původní, bez cable managmentu) má ošizené výstupní kondenzátory4) Aurum 92+ je taky v pořádku5) Aurum PT (Platinum) taky v pořádkuU Fortronu dost záleží na tom, jak se kde vyspí produkťáci a nastaví ceny - obecně vzato základní řady stojí za prd a vyšší řady mají mizerný poměr cena/výkon. Pak je ještě několik partnerů Fortronu, co si je branduje - myslím, že některé modely od Antecu, Silverstonu a Cooler Masteru, ale z hlavy netuším a muselo by se to dohledat - výhoda je hlavně v ceně stojí stejně jako Aurum, mají klasickou kabeláž, ale kvalitní osazení.Crucial MX200 má flashe vyrobené 16nm technologií, tam už bych se obával, že minimální životnost počtu přepisů bude méně než 3 000. Velká kapacita zaručuje to, že i když bude poloprázdný, máš spoustu buněk na přepsání. Ono je blbý, že se přestaly dělat SSD 160 GB a 180 GB. 120-128GB mi přijde s ohledem na budoucnost nerozumné.

No puvodne jsem pocital s PSU kolem 2k,-Ale kdyz to bude mit zaruku 5 let, tak ty 3k,- klidne pustim.Jeste bych mel dotaz k: Be quiet! Straight Power 10 600W - na foru je BQ celkem ok, a dle czc ma nejmensi hodnotu reklamaciCORSAIR RM Series RM650 650WSeasonic S12G-650 650W(zaverem, ke kteremu se priklonit?)

nasel jsem nejaky srovnani PSU: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2547993/psu-ti... podle nej bych mel jit cestou Seasonic S12G-650 650W

Koukni ještě na slabší verzi Thermalthake Toughpower:http://www.czc.cz/thermaltake-toughpower-65... Podle testu to vypadá na Fortron Aurum v kvalitním provedení:http://uk.hardware.info/reviews/3049/thermaltake-... -- 5 let záruka-- nižší cena než s nálepkou Fortron-- o něco lepší zpracování než Seasonic GoldOvšem projdi si všechny možné recenze - Thermalthake používá snad 10 různých modelových řad, aby zmátl zákazníky a oni si pak koupili méně kvalitní model od CWT.

Ha, díky za nasměrování be quiet! Straight Power 10 CM 600W je Fortron Aurum S se všemi pozitivy i negativy -- nemá ošizené polovodiče-- má ošizené kondenzátory-- černá barva lépe sálá teplo než zelená v původním Fortronu-- debilně nastavená pojistka - viz řečnická otázka níže se schématemhttp://www.kitguru.net/components/power-supplies... http://diit.cz/clanek/be-quiet-straight-... Seasonic S12G-650 mi přijde jako zbytečnej overkill - koukni na spotřebu přetaktované R9 290X + i7-3960X @4,2 GHz:http://www.cnews.cz/testy/megatest-19-grafick... 550W S12G by měl být dostačující i na Orthos a Furmark dohromady.

Už svítí ta tvá 2m dlouhá LED rampa v tom průmyslovým podniku? Už byla kolaudace?

to jsem se zasmal,co to je proboha:DDDD http://www.tweaktown.com/image.php

To jsem rad, ze jsi se zasmal, ale rozved svoji myslenku. Nerozumim totiz, co jsi tim odkazem chtel rict.

Velká krabička a pár čipů. Ovšem Samsung u řady Evo a 120GB modelu dotáhl ojebávání zákazníků k dokonalosti. Je tam jeden vícevrstvý čip NAND flash zapojený na řadič snad jen jedno/dvoukanálově. Stačí se pak podívat na propady ve výkonu při zápisu - mnohdy i pod 35 MB/s aneb vítejte v roce 2010.

Čili pod úrovní pevného disku a s obskurní (ne)životností.Ale reklama dělá své, když SSD, tak Ťamťung, když zdroj, tak aby byl hlavně natřen načerno, případně jinou jásavou barvou, která momentálně frčí u Kenů a Barbie a hlavně oflexovat + UV "aktivní".

Seek má ještě pořád rychlejší než 7200otáčkový HDD, otázka je, až místo 3bitů na buňku začne používat 4 nebo 5 bitů na buňku tam ohromně vzrostou přístupový doby protože definovat 5 logických úrovní bez překnitů a podkmitů na 3,3V logice není sranda (možná se používá nižší napětí). Cesta ven z těchto SSD je pouze ve velké kapacitě - zápis se rozloží mezi víc čipů.

Pravda o čem. O tom že disky různých kapacit mají různý počet chipů a tedy různě velké DPS?

Zdá se, že je pod tvoji rozlišovací schopnost přečíst co, co jsem napsal já a ms. Takže jako v základní škole: „jeden flas NAND čip jde připojit pouze na jeden nebo dva kanály řadiče (závisí na počtu fyzických die v pouzdru) a potom má zápis i méně než 35 MB/s“.Proč tomu tak je snad zvládneš dohledat sám. (Nápověda - projdi si parametry datové propustnosti současné generace ONFI 3.0)

Ale já se Tě na nic neptal troubo, já se ptal jirky o čem je ta pravda To že SSD disky jsou zatím pouze módní a předraženou záležitostí s tragickou životností ví každý, to tady nemusíš dalekosáhle vysvětlovat proboha ...