» Poradna » Programy

Prkotina v excelu

Čauvec. Mám malicherný problém v excelu 2016 a nikde nemůžu najít jeho řešení - jak udělat, aby se mi řada čísel v buňce automaticky rozdělovala po třech? Například číslo 42515392 na 45 515 392? Můžou a nemusí být tečky mezi skupinami. Díky moc komukoliv...

Odpovědi na otázku

Formát buňky > Číslo > Oddělovat po 1000

Aha. Tak v excelu 2016 je to pod "formátovat buňky". Ale když to zadám, tak mi rozdělí pouze jednu konkrétní buňku na které zrovna stojím. Já bych ale potřeboval, aby to šlo pořád a pro všechny buňky...?

Před nastavením stiskni Ctrl+A .

To nezměnilo nic bohužel.

Jak jsi *přesně* postupoval?Zůstaly Ti při formátování všechny buňky označené?

Aha, jo takhle jsi to myslel! Okay, teď už mi to nastaví pro celý list. Super, díky. ;) Dá se to ale ještě nějak nastavit pro všechny listy a nejlépe na pořád i pro kdykoliv v budoucnu otevřené nové práce?

Aha.Jak změnit výchozí sešit / šablonu listů v aplikaci Excel? - https://www.extendoffice.com/cs/documents/excel/2403-e... Ale na Tvým místě bych se do toho nijak nehrnul, někdy v budoucnu Ti to může být na obtíž...

Bezva, díky! ,)

Pokud to chceš aplikovat na všechny listy, vyber dole v záložkách s Shiftem všechny listy, anebo s ctrl pouze ty, které chceš měnit. Posléze když změníš něco v jednom listu, ovlivní to i ostatní označené.

Chytni tu bunku zacroh a přetáhnout ji dolu neno kam potřebuješ tim adam budes mit tu radu okoirouvanou

počet čísel bude vždycky 8 a vždycky to bude rozdělené do počtu 2 3 3? To rozdělené má být v jedné buňce nebo může být ve třech?Možná by se dalo řešit to pomocnými sloupci a funkcí LEFT, případně, pokud má být rozdělený výsledek v jedné buňce, tak doplnit o CONCATENATE.

Právě že ne. Počet čísel bude vždycky jiný. Nejde mi jakoby o konkrétní rozdělení na 2 3 3, ale o rozdělení po těch třech skupinách jak to bývá někdy někde nastavené přímo. :) Myslím jako logické a běžné rozdělení sumy...

Problém vyřešen! Děkuji všem!! Hezký večer