» Poradna » Počítačové sítě

Přístup k modemu přes router

Zdravím...Jsem v zahraničí, na internet připojen přes wifi router, který je kabelem napojen na vlastní ADSL modem ve vedlejším domě. Jehož majitel je mimo, a protože jsou s připojením problémy, chtěl bych zkusit ten modem po síti restartovat. Je to možné? Na router se připojím klasicky přes 192.168.0.1, ale adresu toho modemu, který je "za ním" nikde nevidím - nebo nevím, kde se dívat....Díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Možné to není, navíc neznáš přístupové údaje k modemu, tak i kdybys našel adresu, nedostaneš se do něj.

Kdybys chtěl zkusit, jestli v modemu nemá defaultní login a heslo, tak se podívej do administrace routeru, jakou IP adresu máš na rozhraní WAN, z toho bys poznal, v jakém rozsahu máš adresu modemu hledat.

Pokud k nemu znas pristupove udaje aby ses dostal do jeho spravy tak ano.

Přístupovými údaji myslíte login a heslo, což je v 99% případů admin/1234 ?

No kdyz myslis... preju hodne stesti.Jak radi ostatni, kdyz ti to nepatri a nerozumis tomu, tak se v tom nestourej

Který modem má login: admin a heslo: 1234? :) Takový jsem ještě neviděl a že jsem jich už viděl hodně :) Takže 99% to rozhodně není. A ani 50% :) Nicméně je fakt, že pokud bude vědět, co je to konkrétně za model, tak defaultní login a heslo se dají snadno na internetu najít. Každopádně se mu ale může snadno stát, že i pokud se do modemu dostane, tak že mu po resetu už nepojede internet vůbec :)

Nenapisal si ake su to tie problemy. xDSL modem nieje potrebne restartovat pokial funguje ping na branu poskytovatela bez problemov. To, ze nefunguje nieco na Internete nieje problem modemu ani poskytovatela. Problem moze byt s DNS serverami, ale tie si mozes nastavit aj vo svojom pocitaci na nejake, ktore odpovedaju rychlejsie.

A co zkusit provést restart vypojením routeru z elektřiny a opětovným zapojením? To by nešlo? Ikdyž je majitel pryč, tak to můžeš provést. Hlavní domovní jistič by měl být přístupný zvenku a je umístěn ve skříni s elektroměrem. Takže stačí shodit a nahodit jističe a restart máš hotový. Tedy v případě že majitel nemá router zapojený v UPSce, to by situaci dost zkomplikovalo. To by bylo lepší počkat až se vrátí majitel, protože asi bude doma dřív než ten router stihne vybít baterii upsky.

Toto myslis opravdu vazne?!

Jako uznávám že je to hardcore, ale když potřebuje restartovat router a majitel domu je pryč tak moc možností nemá. A tohle je jedna z cest která ten restart udělá. Je to lepší řešení než se do toho domu vloupat, aby na routeru zmáčkl tlačítko restartu.

I kdyz pominu, ze hlavni jistic by rozhodne nemel byt pristupny kazdemu troubovi, co jde kolem, tak tohle je opravdu rada na zabiti...

No na zabití to je, ale funguje to. Jednou jsem se tak dostal do wi-fi sousedovi, který ji provokativně pojmenoval TO NEHACKNES a vsadil se se mnou. Pár zkušebních WPS pinů a pár restartů (když nebyl doma) a prohrál.

Ahoj, a pre zaujimavost, sused ma aky typ WiFi routera? Len tak pre zaujimavost prikladam link zo susedneho fora:http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php