» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přiřazení systému k hardware

Dobrý den.Mám dotaz, jestli je windows po instalaci nějak natvrdo připnutý k hardwaru. Myslím jestli mi například odejde systémové SSD, jestli bude problém ten systém nainstalovat na nové, nebo mi bude sděleno, že licence je již použita někde jinde. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Licence je vázána na základní desku. Výměna disku není problém. Nicméně řešitelná je i výměna desky. Licence Windows (pokud mluvíme o W10) už je po první aktivaci uložena na serveru MS a při reinstalaci nebo výměně komponent mimo základní desku, se znovu automaticky aktivuje.

Díky za vysvětlení!

Pro případ významné změny hardwaru (výměny základní desky) doporučuje Microsoft mít svázanou licenci Windows s Microsoft účtem.https://support.microsoft.com/cs-cz/help/20530/windows-...