» Poradna » Windows (a jiné OS)

Příprava automatické opravy

Dobrý denMám notebook Asus X553M před pár dny jsem ho zapnul šel jsem na email na najednou restartování a instalace windows 10 tak jsem to vypnul rychle, aby se to neinstalovalo hned jsem ho zapnul a najednou příprava automatické opravy a následně diagnostika systému a dále se nic nedělo nechal jsem to dlouhou dobu 3-4h. pak jsem ho vypnul zkusil jsem ho zapnout a hned mačkat F9 objevily se 3 možnosti: Pokračovat do windows 8.1, opravit potíže, vypnout počítač kliknul jsem na možnost opravit potíže a nic se nedělo, tak mě napadla ještě jedna možnost vzít CDčko od mého stolního pc windows 8.1 64bit nabootoval jsem a zvolil jsem možnost opravit tento PC dal jsem možnost opravit potíže a byly tam částečně obnovit - počkejte prosím a dále nereaguje, obnovit do továrního to nechci mám tam soubory a upřesnit možnosti a v ní je obnovení systému- nemám tam žádný bod obnovení, obnovení z bitové kopie - nemám, oprava spouštění systému - objeví se diagnostika systému a dále nic, příkazový řádek. Nejradši bych ho přeinstaloval a nedělat formátování akorát já k tomu ntb nemám žádné CD nic takového a bojím se toho že by mi to psalo že mám nelegální windows.. mohl by jsi tu najít někdo čas a pomoct mi ? :D předem děkuji

Odpovědi na otázku

Podle všeho se ti podařilo "utrhnout" Win10 v okamžiku kdy již probíhala instalace. Teď je otázka, jestli v tu dobu již byla vytvořena korektně záloha stávajícího OS. V každém případě, protože jistota je jistota jak říkala jeptiška když navlékala ochranu na svíčku, bych notebook spustil s některým live OS, zálohoval data a potom spustil obnovu do továrního nastavení. Jakékoli pokusy o opravu mohou sice opět notebook zprovoznit, ale nikdy nebudeš mít jistotu, že nějaké chyby nezůstaly a nebudou způsobovat v budoucnu problémy.