» Poradna » Programy

Přípona zkompilovaného programu C++ pro macOS

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakou příponu mají mít zkompilované programy napsané v C++ pro macOS když je chci spouštět, ve Windows je to asi .exe ale u macOS netuším. Děkuji

Odpovědi na otázku

v macOS majú príponu app miesto exe,dynamické knihovne dylib,ovládače kext,a bežné knihovne lib,so,o,a ,rovnako ako v unix-linux....

Děkuji za informaci, tak že se nejedná o příponu .dmg jak jsem se dočetl na zahraničním webu.

Ne. DMG je obraz disku , sloužící typicky pro distribuci aplikací.

ne, app není žádná přípona. APP je jen přípona "balíčku", ktery obsahuje samotnou aplikaci a další zdroje, které sebou táhne (obrázky, knihovny, atd atd atd).samotná aplikace žádnou příponu nemá.

nezavádzajte prosím, Unix Unix like nemá prípony. To je dedičstvo CP\M... V unix /Unix like je bodka normálnou súčasťou mena>bežné knihovne lib,so,o, aDynamické knižnice v macOS majú tradične mená končiace na .dylib navyše macOS nemá statické knižnice už dosť dlho, myslím od OS X Tiger.Takže žiadny ahred object (končiace na .so* a už vôbec nie statické knižnice .a)

Fakt a to jsi vzal kde?Jediné co je potřeba aby měl soubor flag že je spustitelný, jak se jmenuje a jakou má příponu je irelevantní.To co vidíš ve finderu jako "aplikaci" s příponou .app je ve skutečnosti složka s poměrně komplikovanou strukturou různých souborů či dalších "aplikací"Je pak otázkou zda je to zkompilovaná binárka nebo nějaký skript který se pustí skrz svůj interpret - bash, python atp...

Je to linux, takže soubor má atribut, že se dá spustit.

MacOS neni Linux a nikdy ani nebyl Je zalozen na BSD.

Máš pravdu, ne Linux, ale UNIX je správně. Jinak ta odpověď platí - to, že jde soubor spustit určuje přínak u souboru.

Musí mít jen příznak executable, takže po komplilaci zdrojáku stačí jen chmod +x binárka.