» Poradna » Ostatní

Pripojenie dvd mechaniky do zakladovej dosky

Dobry den...potrebujem prosim poradit...kupil som si nove pc so zakladdovou doskou MSI A320M PRO -VD/SV2 a chcel by som pripojit dvd mechaniku. Poradite mi niekto??? Neviem do ktoreho slotu na zakladovej doske to mam pripojit. Za radu vopred dakujem

Odpovědi na otázku

Do sata "slotu".Jinak k desce jste jistě dostal i manuál, stačí ho otevřít a prostudovat.

A co máš za mechaniku? SATA nebo IDE? Pokud SATA, tak tam je 4× SATA. Pokud IDE, máš smolika...

Jo mám ten samý stačí si koupit redukci ze SATA na IDE stojí cca 200kč (pokud máš teda starší mechaniku což pravděpodobně máš jo a toho typka ms neber vážně je akorát zbytečně agresivní a jediné co tady na pořádné dělá že všechny buzeruje jen protože tomu někdo nerozumí jako on jenže o toho je IT poradna ale OK no....

Já ti to neberu. Jen zamyšlení...není lepší místo redukce za 200,- Kč lepší koupit novou mechaniku za 359,-? např. https://www.tsbohemia.cz/hitachi-lg-gh24nsd5-cerna... Proč? Ony totiž ty 2 vypalovací diody: Červená pro pálení DVD a infračervená pro pálení CD nemají neomezenou životnost, takže se může dostat do stavu, když mu některá z nich přestane fungovat a danou redukci si pak může "nabít do špic". Pokud mechaniku potřebuje, je NOVÁ mechanika z hlediska ceny a dalšího používání to nejlepší možné řešení.

... a bude mít M-DISC ! ...

No a co? Interní vypalovací DVD mechanika s podporou funkce M-Disc.ZÁKLADNÍ SPECIFIKACERychlost zápisu: 24 x DVD+/-R, 8 x DVD+RW, 6 x DVD-RW, 5 x DVD-RAM, 4 x M-Disc, 48 x CD-R, 24 x CD-RWRychlost čtení: 16 x DVD+/-R, 13 x DVD+/-RW, 16 x DVD-ROM, 5 x DVD-RAM, 12 x M-Disc, 48 x CD-R, 40 x CD-RW

... tak pokud mu jde o trvanlivost záznamu /dat/ ...

Jasně. Proto jsem se ptal, proč by to mělo vadit. Pokud jsi to chtěl zdůraznit jako přednost, tak to mělo být jako reakce-odpověď na tu přiblblou redukci a ne na můj námět k zamyšlení (cena nové versus redukce).

Ale to je jedno. Hlavně že jsme se tak-nějak "shodli".

Čiže miesto celkom lacnej novej veci nech si kúpi redukciu aj keď stará mechanika mu môže kedykoľvek chcipnuť a potom mu redukcia bude na 2 veci, že? A to sa oplatí.

Jo mám ten samý stačí si koupit redukci ze SATA na IDE stojí cca 200kč (pokud máš teda starší mechaniku což pravděpodobně máš jo a toho typka ms neber vážně je akorát zbytečně agresivní a jediné co tady na poradně dělá že všechny buzeruje jen protože tomu někdo nerozumí jako on jenže od toho je IT poradna ale OK no....

Dakujem Ti za radu 👍👍👍

Jo a můžu tě prosím nějak kontaktovat ,protože máš stejnou základní desku tak bych potřeboval pomoc

Vzhledem k tomu, že úplně nová SATA mechanika stojí jen o něco více, tak to opravdu nemá smysl převodníkem. Osazení není složité. Jde o pár šroubků a dva kabely. Které ani nejsou zapojit špatně.A pak je tu ještě jedna možnost. Jde koupit externí mechanika do USB, kterou není třeba nikam složitě zapojovat. Je vhodná zvláště v případě, že ji používáš jen občas. A navíc jde používat s více PC zároveň. Prostě je někde ve skříni a když je zrovna potřeba, připojíš ji k PC, ke kterému zrovna potřebuješ.

Nechci dělat chytrého ale najdeš mi nějakou USB přenosnou mechaniku která je určena k instalaci OS a větších zátěži a dá se koupit do 400 stovek ? Většinou jsou ty mechaniky určené k přehrávání filmů atd... :D ale nic ve zlém

1) Tazatel se ptal na mechaniku do PC2) WiQiX uvedl 2 alternativy: 1. zabudování do PC (nová výhodnější než přiblblá redukce za 200,- na starou mechaniku)....té se říká INTERNÍ2. přenosná mechanika do USB....té se říká EXTERNÍ. Cenově INTERNÍ versus EXTERNÍ NESROVNÁVAL.Dotazy tedy zní:- Proč by externí mechanika nemohla posloužit k instalaci OS? (i když je to poněkud morbidní)- Které části jeho srovnání interní x externí jsi neporozuměl a motáš do toho ceny zařízení?

Ne, mechaniky se opravdu nedělí na ty pro přehrávání filmů a instalaci OS, obojí zvládají všechny mechaniky A skutečně je naprostá blbost kupovat převodník pro prehistorickou a nejspíš i hodně ojetou IDE mechaniku, místo nové mechaniky pro SATA.

Tak zaprvé instalaci je to jedno a zadruhé OS se už minimálně od Visty běžně instaluje z flashky. Je to o dost pohodlnější a rychlejší.Externí mechaniku jsem ti uvedl jen jako další možnost pro případ, že ji používáš málo. Pokud to používáš denně, je interní jasná volba. Jen nevím, co s tím dneska děláš. Když to vezmu podle sebe, tak i když mechaniku v PC ještě mám, tak za posledních asi 10 jsem v ní měl tak 2-3 DVD. OS jsem z DVD neinstaloval už přes 10 let. Ale tím neříkám, že to tak musí mít každý.

A když už zmiňuješ tu cenu, tak pokud se nepletu, tak tazatel zmiňoval, že si tu redukci nebo novou mechaniku nechá nainstalovat v servisu. To u externí mechaniky, která stojí cca o stovku, dvě více, nemusí, protože ji jen zapojí do USB a hotovo. A ukaž mi servis, který dělá zadarmo.

Budeš se divit, ale pro kamarády takovýhle věci dělám bez nároku na honorář...

Opakuji, že tazatel psal, že to dá do servisu. A že jsem externí mechaniku psal jako další a pohodlnou možnost. Výhodnost si musí posoudit tazatel.

A ja tomu dodam korunu... ma cenu se tim vysuvnym drzakem na kavu, do ktereho se vkladaji ty kulate podsalky, jeste cenu v dnesni dobe zaobirat Pro mene bystre prikladam fotodokumentaci: https://live.staticflickr.com/8465/8385454193_aa204dec7... https://www.fler.cz/flerblog/4/4/4404/a/21602...