» Poradna » Počítačové sítě

Pripojenie casto seka

ZdravimDlhodobo mame problem s pripojenim v domacnosti. Internetove pripojenie sice funguje, ale dost casto vypadavaju nejake pakety - na par sekund sekne streamovane video alebo bratovi sekne hra, pripadne sa rapidne zvysi ping. Tato neprijemnost sa deje na vsetkych zariadeniach v sieti, v roznych casoch a nie nutne na vsetych naraz. Router mame novy TP-Link C6 MU-MIMO, modem mame Cisco EPC3208 provider je lokalny Tes Media. Kedze router je novy a rychlost internetu dostacujuca, predpokladam, ze problem je v modeme alebo na strane providera. Od viacerych susedov a znamych, ktory maju rovnakeho providera a rovnaky tarif som sa dozvedel, ze oni podobne problemy nemaju.Preto si myslim, ze problem moze byt v modeme, kedze ten je celkom stary, ziadne dokazy vsak o tom nemam. Tento modem nam pred x rokmi dal provider, ktoreho pouzivame dodnes.Moje otazky teda su:Na akom mieste by este mohol byt problem/co by ho este mohlo sposobovat?Dokaze mi provider s tymto nejako pomoct?Potrebujem na vyemnu modemu volat providera?Moze byt problem aj fyzicky v nejakom kabli?Este mi napadla jedna teoria - router aj modem mame schovany za TV, kde je okrem nich este vela dalsich kablov (od telky a pod). Nemoze to sposobovat interferenciu signalov a teda nasledne vypadky? TV vsak funguje bez problemov.P.S. v danej oblasti som uplny "lajk", snazil som sa problem opisat co najpodrobnejsie, no mohol som niektore pojmy spliest.

Odpovědi na otázku

V situaci, kdy nejste schopen potize diagnostikovat vlastnimi silami, je rozhodne dobre vznest na providera dotaz, zda nejde o problem na lince.Pokud o nej pujde, provider ho odstrani. Pokud ne, temer jiste nabidne placeny(!) servisni zasah, ktery by pripadne vyresil potize na Vasem zarizeni. Pokud nenabidne, potrebujete na misto dostat jineho odbornika, ktery to cele diagnostikuje.

Dakujem, obratim sa na providera

A ty počítače, kde dochází k těm výpadkům jsou připojeny k routeru jak? Kabelem nebo přes WiFi?

Vsetky zariadenia v sieti su pripojene cez WiFi

Tak v tom případě je třeba něco připojit kabelem a zkusit jestli se to seká i na kabelu. Wifi je duchařina (obzvlášť pokud je kolem víc sítí od sousedů)

EPC3208 je kabelovkový modem z čehož plynou dvě věci : 1. když zavoláš na providera, tak je schopný na dálku projet logy v tom Ciscu a zjistit jestli dělá trable 2. takřka s jistotou ti výměnu toho modemu bude muset udělat providerJinak podezřelé je, že ti to nedělá na všech klientech najednou, to by totiž ukazovalo na problém s routerem nebo s připojením (mimochodem první věc která se u C6 musí udělat je aktualizace firmware, staré FW u C6 dokážou dělat celkem nepěkné kraviny). A pokud jedeš na 2,4GHz WiFi, tak tu nemá C6 úplně špičkovou, pokud chceš slušnou 2,4GHz, je třeba (v této cenovce) brát C80

Zaujimave je, ze ja ked sa pripojim cez webovy prehliadac na modem, tak sa toho vela nedozviem, len aktualny stav.To, ze to nerobi na vsetkych zariadeniach nie je uplne dokazane. Jedna sa o tak kratke vypadky, ze je tazke skontrolovat vsetky zariadenia na sieti ci sa to prave deje, nikdy sme si to na viacerych zariadeniach naraz nevsimli.

a dovod, preco to neriesis s technickou podporou providera? Take modemy sa bezne nepredavaju a aj ked zozenies, tak ho s pravdepodobnostou bliziacou sa istote nepripoji do siete bez zasahu providera. Takze pondelok volaj, stazuj sa, hroz odchodom.

hentie cisco malo UPC pred 100 rokmi, asi ich ten tvoj provider odkupil

Nepodcenujte to zarizeni. Byl to posledni modem UPC, ktery opravdu fungoval. Po nem prisel uz jen problematicky ksunt.Vlastne kecam, po nem prisla jeste jedna generace spolehlivych zarizeni..

menili sa lebo boli 100Mbit. Mal som ho niekolko rokov. nebol snim problem. Potom mi zmenili sluzbu na 150Mbit a dali ni ten compall, u nas sa volal neiem preco mercury. Nebol snim problem, mal som ho vela rokov, az som zo 500vky UPC pred rokom presiel na 600vku Telekom, lebo curaci zdrazovali. Ale len starym zakaznikom, novi mali to iste ovela lacnejsie. Tak som sa nasral a poslal ich do kambodze lekvar kosit. Rovnako O2 s mobilnymi sluzbami.

Zda sa mi, ze uz vtedy ked sme ho kupovali to bol repas :D

Lebo je bolest sa tam dovolat. Takze sa snazim co najviac diagnostikovat sam, aby som im vedel uplne presne popisat, co od nich potrebujem, ked sa tam dovolam