Pripojenie Asus DVD mechaniky do PC

Dobry den. Kupil som si DVD mechaniku, vlozil som ju do PC a prisroboval. Pripojil som do nej jeden kabel, co mi tam pasoval (zrejme zo zdroja). Na internete som videl, ze to maju vsetci dvoma kablami. Predpokladam, ze to treba pripojit aj k zakladnej doske. V baleni nebol ziadny. Musim si ho dokupi?Posielam obrazok ako to mam pripojene http://postimg.org/image/mu0me9x6p/Dakujem

Odpovědi na otázku

Ano, pokud SATA kabel nemáš, musíš si ho dokoupit.

Vdaka za dooved. Ked si ho kupim, jeden konektor dam do mechaniky a druhy kde presne?

Ten SATA je rovnaký ako do HDD alebo je to viac typov?Mimochom cely nazov mechaniky je ASUS DVD-RW DRW-24F1MT

Ja porebujem dátovy SATA kabel. Možno ho tam aj mám, len ja sa v tej spleti káblov nevyznám.

Táto mechanika má kombinovaný konektor - SATA + napájanie.Prepojenie sa robí týmto káblom:http://www.itsk.sk/delock-kabel-sas-29-pin-n... Do toho bieleho sa pripája napájanie, ten malý čierny potom na SATA konektor na doske (sú aj označené SATA).

Kabel tam jen tak visel a pasoval, tož jsme ho připojil. Vůbec netuším, od čeho vlastně vede ............ a na co máš oči? A mozek??Krisotvanoho a víš vůbec, k čemu dráty jsou? Co je to konektor?Disk máš připojen kolika kábly? Čtyřmi? Jedním? Tohle "něco" má pak živit rodinu? A vychovávat? Uf, to je fakt síla ....

Dakujem za odpoved. Mate pravdu, no nikdy som este mechaniku nepripajal, vobec sa v tom nevyznam Je tam vela kablov, tak tazko sa to zistuje.A nemusite sa bat, pokial budem aj nadalej takyto sprosty, tak rodinu zivit a vychovavat nebudem.

Jak se říká, nikdo učený z nebe nespadl, ovšem potom platí, že by sis na takovou věc měl zavolat někoho, kdo tomu rozumí a koukat mu pod ruce, abys to už třeba příště zvládnul sám. Je docela riskantní se sám bez jakýchkoliv zkušeností pokoušet něco zapojovat v počítači. A celkem logicky je jasné, že kabel ze zdroje fakt nestačí, někudy musí proudit data do desky. A když vůbec netušíš, čím se to připojuje a kam, tak obdivuji tvoji odvahu se do toho sám pustit Každopádně odpověď dostals, potřebuješ SATA kabel a zapojuje se to do následujícího volného konektoru po harddisku.

Áno, už viem presne ako a kde to pripojit, len si musim kupit ten datovy SATA.

Velmi odvážné, až...https://www.czc.cz/premiumcord-sata-datovy-z... - "zalomený" znamená, že konektor není přímý: https://www.czc.cz/premiumcord-sata-datovy-s... . Datový kabel přijde pochopitelně do "protikusu" na základní desce - VIZ MANUÁL ZÁKLADNÍ DESKY!! K základní desce se obvykle dodávají dva datové SATA kabely.

Podle tvé fotky jsi správně zapojil napájecí kabel ze zdroje do DVD mechaniky. Nyní ještě musíš do DVD mechaniky napojit datový SATA kabel, který vede ze zdířky v základní desce. Stejný datový kabel se používá i k připojení SATA pevnému disku. Některé SATA kabely mají pro lepší manipulaci zahnutou koncovku. Např. https://www.alza.cz/datovy-k-hdd-sata-3-0-1xh... nebo https://www.alza.cz/kabel-datovy-k-hdd-d58361... Zdířka (konektor) pro SATA kabel v základní desce vypadá takto: http://www.upgradenrepair.com/images/CD-ROM/mbsataports... Zdířka může mít různé barvy.

Po zapojení kabelů do zdířek (zapojování je ntuno dělat při vypnutém počítači) stačí počítač spustit a DVD mechanika by se měla automaticky objevit v BIOSu i ve Windows. V některých případech je třeba ještě do Windows doinstalovat ovladač (driver) pro DVD mechaniku, který bývá přiložen na CD.

Dakujem. K mechanike som CD nedostal.

"...V některých případech je třeba ještě do Windows doinstalovat ovladač (driver) pro DVD mechaniku, který bývá přiložen na CD..."V kterých ?! Ovladače pro CD mechaniku jsem kdysi patlal pro DOS.

Mno... Ovladače pro mechaniku jsem ve Windows ještě neinstaloval, ale všechny mechaniky (LG, Samsung i Asus) se nekamarádily se SATA portem v režimu AHCI. Z toho pro tazatele plyne, že je třeba před započetím vrtání se v PC taky něco znát a umět to použít. Mechaniku podle poskytnutých rad sice zapojí, ale jestli bude správně fungovat, kdo ví...

Tak a je to vyriešené. Tie SATA dátové káble mám v skrini až 3 :) Zapojil som to, spustil PC a mechanika hneď nabehla a funguje skvele.Ja som ten kábel predtým vôbec ani neskúšal, pretože mi konektor pripadal menší ako je vstup na mechanike. Nuž, mýlil som sa. Ďakujem všetkým za odpovede a prajem príjemný deň