» Poradna » Počítačové sítě

Připojení zařízení android k sdílené HDD wi-fi router

Můžete mě prosím poradit u mého Wi-Fi routeru ZyXEL NBG6617, mám připojené USB nebo HDD a dle manuálu bych se mohl ze zařízení a androidem spojit s připojeným HDD na routeru přes aplikaci ZyXEL one connect, ale to bohužel nejde pouze se jedná o monitoring všech zařízení v síti či nastavení routeru.Lze nějak spouštět videa či obrázky ze sdíleného HDD u routeru??Podotýkám, že vše mám v nastavení routeru povoleno k sharing hdd.Podotýkám, že všude v diskuzích je řečeno použít Total commander s pluginem LAN a FTP, nicméně jak se k tomu připojit je pro mě hodně složité....chce to vytvořit připojení a něco nastavit a zkoušel jsem to, ale bez úspěchu :(Děkuju moc

Odpovědi na otázku

Chces spoustet videa a obrazky... router ma dle specifikaci na strankach vyrobce vestaveny DLNA server, takze si jej nastav a pak se k temto multimediim z mobilno telefonu i jinych zarizeni (napr TV) dostanes.

Díky za rychlou odpověď, no vím že má daný router implementovaný v sobě media server - DNLA a taky všechny zařízení OS na Windows či televize vidí nasdílený HDD, ale bohužel nevím jak se k tomuto dostat přes tablet dcerky - který má OS android :(( V nastavení routeru bych měl dát povolit UPnP tak aby bylo DNLA aktivní pro všechny zařízení, jenže android ani můj telefon s androidem nefunguje.Pro jistotu zasílám screen nastavení UPnP routeru: http://imtp.me/drst02qhv ....pokud by Tě něco napadlo.Ze zařízení s androidem s k danému nasdílenému hdd dostanu přes co?? Nějaký správce souborů, total commander nebo stačí třeba pouze VLC přehrávač, který si načte tyto nasdílené videa či obrázky?Díky moc za odpověď.

A navíc jak jsem si prostudoval manuál tak stejně žádné nastavení DLNA síťe není potřeba viz. jejich manuál: https://www.zyxel.com/cz/cs/products_services/n...

Se sdílením souborů tímto způsobem bývají problémy i mezi jednotlivými verzemi WIN (XP - Vista - W7 - W8 - W10) a není vždy jednoduché to "rozběhat".Pak se ovšem nelze divit, že mezi systémy odlišnými (android je postaven na linuxu) to nefunguje vůbec...P.S. Když jsem býval mladší, myslíval jsem si, že se přece musí podařit po určitém úsilí rozběhnout všechno (všechny kombinace HW, OS, SW). Dneska už vím, že to možno není - určité kombinace prostě nerozchodíš, ber to jako fakt...

Takže jedinou možností je prostě dokoupení multimediálního centra třeba SYNOLOGY ds, který dokáže propojit veškeré OS a systémy?Kamarád to má a má na tom zařízení tablet s droidem, iOS telefon a samo všechny widle. :( takže další investice

Synology jiz delaji i medialni centra?! Mel jsem za to ze zatim pouze NASy a "wifi routery" (proste All-io-one SOHO krabicka).NAS ti bude slouzit jako centralni uloziste dat, prenosove rychlosti budou samozrejme vyssi nez v pripade ext. disku zapojeneho v "routeru". Dalsi vyhodou je moznost provozu mnoha dalsich sluzeb. Otazkou je, zda-li zvladnes vse spravne nakonfigurovat a zprovoznit. Radsi se znovu podivej jestli DLNA server vidis (na PC, v TV) a pokud ano, na mobilnich zarizenich zkus vice prehravacu ktere podporuji DLNA protokol.

https://www.czc.cz/synology-ds218j-diskstati... Tak tento typ je kombinací NAS a multimediálního centra, díky možnosti jejich služby Video station a aplikace DS....právě této aplikaci může mít přístup k celému obsahu ze všech zařízení vč. zařízení s androidem...Takže nechápu proč toto zařízení, které je vlastně domácí DLNA dokáže spárovat a prohlížet ze všech zařízení a tady to nejde nebo je to komplikované!!

Video DS ma kazde synology, to z nej multimedialni centrum opravdu nedela. Nejake modely ma QNAP, ale neni moc rozumne kombinovat to v jednom zarizeni. Posledni vete moc nerozumim ale asi si pletes DLNA a pokrocily mediaserver, napriklad to DS video, ktery je ale oproti napr. Plexu nebo Emby jen chudy pribuzny Pokud vids z tv a pc dlna server ktery bezi na “routeru” tak zjevne delas neco spatne na telefonu/tabletu.

JJ máš pravdu ohledně síťového připojení a vše co s tím souvisí mám moc velké mezery :) ....každopádně dané synology díky aplikacím v droidu či iOsu je velmi ale velmi jednoduché nastavit, tak aby bylo vše zpřístupněno. Je to fakt pecka. A A pak velmi jednoduše přenášená data do zařízení přizpůsobuje (překódovává) tak aby bylo vše plynule spuštěno. Všechny úplně nepřehraje v zařízení a je potřeba změna video kodeku.To samo není pro mě já mám rád kvalitu, proto bych to takto nepoužil ohledně videa, ale pro celou rodinu rychlému přístupu a hlavně pro děti, které se můžou dívat na spoustu pohádek (které v tabletu díky omezené velikosti není možné).Každopádně se mě podařilo úspěšně rozjet DNLA i na tabletu přes ES file explorer. Musel jsem ale v nastavení routeru vypnout hesla do sdílených složek, pokud jsem měl zapnuté v droidu nebyly složky přístupné tak nevím proč...ale to je jedno. Díky za poskytnuté informace

Opravdu to trosku motas dohromady.. Prez ES file explorer ti urcite nefunguje DLNA, to je SMB/CIFS zdileni slozek.Tebou uvadena DS218j by se pri konverzi medii asi velmi rychle “zakuckala” vzhledem k nevykonému HW. Jak jsem psal, DS video je vestaveny ale oproti napr. Plexu nebo Emby hodne funkcne osekany mediaserver.

V Obchode Play zadej klicove slovo a vyber nektery z prehravacu (napr. VLC). Android uz nejakou dobu (nastesti) nepouzivam, takze vic neporadim.