» Poradna » Mobily

Připojení z pc do tel .

Jak převézt obrázky z notebooku do tel? Když připojím kabel tak jde akorát nabíjení

Odpovědi na otázku

Takto položený dotaz zkus položit někde ve věštírně. Tady se pracuje s informacemi a jelikož jsi žádné nenapsal, těžko dostaneš nějakou radu.

Já používám dropbox.Nainstalovat do obou zařízení a připojit na jeden účet. Pak stačí na jednom zařízení do sdílené složky něco dát, nahraje se to na cloud, na druhém zařízení se to stáhne a je to přístupné i tam. A nemusíš hledat nikde žádný kabely.

Zpravidla to bývá tak, že lze oznámení o nabíjení rozkliknout a zvolit přenos souborů. Potom lze z PC vlézt do telefonu (nejpohodlněji z Total Commanderu) a fotky vyhledat.

Co je tel? Televizor, telefon, případně mobil, nebo něco jiného?A chceš-li poradit, je potřeba uvést konkrétní typ předmětných zařízení.

Spáruj si Bluetooth PC s mobilem. Na PC s Win11- Nastavení - Bluetooth a zařízení -Zařízení -Přidat zařízení- Souvisící nastavení -Odesílání nebo příjem souborů-přijmout soubory. Proběhne stažení a musíš zvolit kam to uložit. Ve Win 10 to je podobné, ale jednoduší. Už si to nepamatuji.

Připojte telefon k počítači (USB).Na telefonu klepněte na oznámení → V sekci USB kde ted mate nastaveno "Nabíjení" vyberte "Přenos souborů" !V počítači otevřte vas telefon ve spravci souborů v něm přetáhněte soubory keré potrebujete do telefonu.Po ukonceni telefon bezpečne vysunte.

Keď káblom prepojíš mobil s počítačom, malo by ti na mobile vyskočiť okno s možnosťami. Okrem iného sú tam: "prenos súborov" a "iba nabiť". Niektoré telefóny tam majú aj checkbox aby sa toto okno pri ďalšom pripojení s počítačom nezobrazovalo, ale aby sa vždy použila možnosť ktorú použiješ vtedy. Je možné že si niekedy dávnejšie takto vybral "iba nabiť" a preto automaticky len nabíja. Ale po prepojení by si aj tak mal mať na mobile v roletke s notifikáciami (ktorú sťahuješ z vrchu displeja) notifikáciu o pripojení k počítaču, ktorú keď rozklikneš ti dá vybrať možnosť. Niektoré mobily (záleží na nadstavbe/OS, ja som to napr. nemal na staršom Huawei EMUI) to tam ale nemajú a musíš ísť do nastavení a vybrať prenos súborov tam. V nastaveniach hľadaj "konfigurácia USB" alebo len "USB" a mal by si to tam nájsť (v každom mobile sa to bohužiaľ volá inak ale vždy niečo s USB), vyber buď prenos súborov alebo aby sa mobil vždy pýtal.Druhá možnosť je že používaš USB kábel určený len k nabíjaniu, bez dátových kontaktov. Vtedy si mobil fakt myslí že je pripojený len k nabíjačke. Nepoužívaš náhodou kábel od powerbanky? K nim sa často dávajú také káble. Skús len použiť iný kábel, napr. ten čo bol pôvodne k mobilu, tie sú vždy aj dátové.

Jenom doplním ostatní, samozřejmě nejjednodušší způsob je píchnout kabel z mobilu do notebooku, ale musíš se ujistit že používáš datový kabel a ne jen kabel k nabíjení :)

takové kabely moc běžné nejsou - to by musel být někde vyhrabaný levný kabel od nějaké svítilny nebo jiného hloupého zařízení.

Také káble sú úplne bežné k powerbankám (mal som už viac powerbánk a ku každej jednej bol kábel len na nabíjanie). Niekedy (nie vždy) bývajú také káble k zariadeniam ktoré sa k počítaču pripojiť inak ako len na nabíjanie nedajú ani dátovým káblom, napr. bt reproduktory, bt sluchátka, el. zubné kefky, holiace strojčeky, zastrihovače, svetlá na bicykel... čokoľvek čo má USB-C výhradne ako napájací konektor - takých vecí je stále viac tak si myslím že sa budeme viac stretávať aj s čisto napájacími káblami.Inak také káble sú celkom užitočné, napr. na nabíjanie z počítača aby sa okamžite začal nabíjať bez otravných okienok na oboch strojoch. Alebo na tie rôzne verejné USB (napr. v hoteloch, na letiskách, vo vlakoch...) - tam by som mobil radšej nepripájal vôbec, ale keby nebola iná možnosť tak jedine takto. Tiež nie sú ako samostatný tovar veľmi dostupné. Normálny dátový USB-C kúpim doslova všade za pár korún (vrátane alberta, benzínok, drogérií...) a mám ich doma kopu, čisto napájací len občas k niečomu tak som rád keď taký k niečomu dajú. Dokonca existuje aj redukcia ktorá z dátového kábla spraví čisto nabíjací - "usb condom".

Stačí si zapnout režim přenosu souborů (telefon musí mít odemknutou obrazovku) a pak vidíš telefon normálně v Tento Počítač a můžeš s ním pracovat v Průzkumníkovi podobně jako třeba s flash diskem a kopírovat si data oběma směry.

Zkus jiný kabel. Mně několik kabelů funguje hned od zakoupení jen na nabíjení.

To by musel být smolař roku, trefit na nefunkční kabel