Připojení VGA monitoru na MSI Armor 1060 6GB

Ahoj, mám MSI Armor Geforce 1060 6GB a mám k němu připojené dva monitory: první přes HDMI (přes konverzi DVI->HDMI), druhý do DVI výstupu z grafiky. Chtěl jsem připojit třetí, který nemá jinou možnost připojení, než přes VGA. Koupil jsem převodník VGA -> HDMI, ale monitor se nezaktivuje, natož aby se objevil ve správci zařízení (Win7) - pouze spí. Napadá vás něco? Dík

Odpovědi na otázku

Signál jde z grafické karty do monitoru, ne naopak, tudíž ti převodník z VGA na HDMI je v tomto případě k ničemu.

Jasně, je to převodník z HDMI na VGA Napsal jsem blbost. Pro info je to tento: https://www.czc.cz/axagon-hdmi-vga-adapter-f...

Potřebujete převodník z DVI/HDMI/DP na VGA, musí být aktivní aby z digitálního signálu udělal analogový, grafika analogový výstup obrazu nemá. Snazší než převodníky by bylo koupit monitor.

Nenapadlo vás někoho něco?

Pokud má grafika DisplayPort proč nekoupit kabel DP > DVI?

jo aha pouze VGA....tak to fakt novej monitor...v tyhle dobe to neni tak strasny s cenama.

Tomu jsem se chtěl vyhnout, ale pokud budu chtít tři monitory, tak asi nic jiného nezbyde...

Převodník vrať a zkus jiný. Třeba DP>VGA. Není důvod, aby to nefungovalo.

Vyhnout se monitoru, který způsobem připojení bude odpovídat současné technologií? ;)

No, ono aby to pak nebylo tím, že karta má sice 2DP, 2HDMI a 1 DVI, ale reálně je na ni možné připojit jen dva monitory. Co jsem koukal na internetu a do návodu, tak jsem nikde nenašel informaci o maximálním možném počtu monitorůJeště jedna věc - musí mít každý připojený monitor stejné rozlišení?

Co jsem koukal po internetu... Překlad: Nekoukal jsem vůbec nikam, se*u na to, najděte mi to. První odkaz: https://cz.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX...

Nerozumím tvé odpovědi... To, že je tam napsáno, že je možné zapojit až 4 monitory a ve skutečnosti mi fungují pouze dva znamená to, že jsem tě to nechal hledat???Očividně problém je někde jinde a můj dotaz směřoval právě tímto směrem (například cizí zkušenost, že připojení až 4 monitorů je možné pouze za určitých podmínek, které už výrobce nespecifikuje).

Ne, takhle to opravdu není. Můžeš současně zapojit tolik monitorů, kolik má GK výstupů.

Zapojit sice ano, ale fungovat budou maximálně 4. Více jich grafika obsloužit neumí.

Reálně jdou 4 monitory. A ne nemusí mít stejné rozlišení na výstupu. Řešení je samozřejmě DP>VGA.