» Poradna » Počítačové sítě

Připojení VDSL linky do switche

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Když připojím VDSL linku rovnou do switche (např. Mikrotik RB760iGS), ze kterého povedou kabely do AP a koncových zařízení, bude mi fungovat internet? Nebo snad musím VDSL linku zapojit nejdříve do modemu a pak teprve do switche? Děkuji.

Odpovědi na otázku

xDSL sa vyznacuje tym, ze musi prebehnut autorizacia cez login/pass a az potom funguje internet. Tak skus 3x hadat.

Takže to nejde? Jak mám tedy co nejjednodušeji konvertovat VDSL na ethernet?

Prepni dodany VDSL modem do bridge rezimu a iniciuj PPPoE spojeni z Mikrotiku routeru, respektive ho jako router nastav.

zoberies vDSL router. Pripojis kable ako maju byt. Nacitas web rozhranie routra a nastavis login/pass. Z LAN portu pripojis kabel do switchu. Vsetko.

"konvertovat VDSL na ethernet" je zlozitejsie ako konvertovať krestana k islamu.To su dve odlisne technologie.

Konvertovat VDSL na Etherent umí každý modem.Pak je potřeba ještě přes ten ethernet tlačit normální netunelovaný IP protokol a to umí router. Obě tyto věci fungují spolehlivě a jsou na ně i funkční návody. Kéž by bylo tak jednoduché konvertovat mezi dvěma náboženstvími.

VDSL je něco úplně jiného než Ethernet (kabeláž, singnalizace). Pro propojení musíš použít modem a router (nebo router s integrovaným modemem) a teprve za něj můžeř připojit eth. switch a APčka.

Už vidím jak tu budou minusy od lidí, kteří mají sotva jesle, takový lopatky a dekadence společnosti, nicméně k tomu dotazu, xDSL modem je závislý na připojení telefonní linky, čili pochybuji, že dáš RJ 11 do switche, to nemůže fungovat už z principu- switch jen dělí tu síť , router vytváří novou, zkrátka zajistíš si spojení pomocí xDSL a pomocí Lan kabelu do switche a ze switche do AP a koncových zařízení.

Plná huba keců a jistota žádná