» Poradna » TV, audio a video

Připojení TV k PC přes HDMi

Ahoj, mám menší problém mám TV 50" TCL 50C715. A PC s grafikou 1660 ti. Chci jen připojit TV k PC přes HDMi, ale televize mi hlásí žádný signál i když na PC ovládacím panelu nvdie televizi vidím. Tv je normálně připojena přes HDMi ktere je dané do grafiky. Nějaký nápad jak problém vyřešit? Díky předem

Odpovědi na otázku

Po resetu PC se mi ukáže načítání PC ale jakmile se to do načte opět tv je bez signálu

A televize je přepnutá na daný zdroj? Tlačítko "Source" a zde máš přepnuto na to HDMI? Na správné HDMI?

Ano. Dokonce mi na televizi ukazuje dane HDMI tmavší než ostatní jako by vědělo, že něco tam je připojené. Ale obraz mi to prostě neukáže. Jen při resetu PC mi ukáže název Základní deska a nic vic

Jsi na správném HDMI? Je kabel ve správném HDMI? Je verze verze kabelu alespoň HDMI 2.0? Jaká je délka kabelu? Jaké je nativní rozlišení monitoru a jeho frekvence? Jak je to nastaveno na PC na kopii hlavní obrazovky?

To neviem či dané HDMI je tmavšie , ale viem , že každý TV má jednotlivé vstupy označené písmenami a číslami ! skús to po staru , napr. PC - HDMI 3 - na TV nastav HDMI3!

Tím myslíš tapetu, co roky zakrývá výpisy POSTu, aby nemátly a neděsily citlivé jedince?Jednoduchou zkouškou je spuštění Live os.

Jaké je rozlišení a obnovovací frekvence obrazu, který chcete na TV pustit? V jakém režimu je v ovladačích nastavena (rozšíření desktopu nebo zrcadlení obrazu z prvního monitoru)?

Rozlišení je 4k je to dané jako doporučeno ale proklikal jsem snad všechny rozlišení. A je to rozšíření, ale zrcadlení by mi nevadilo, ale nějak jsem to nezjistil jak to udělat v tom nvdie ovládacím panelu

V mé verzi ovladačů je v záložce Monitor-> Přizpůsobení velikosti a pozice plochy a pak ještě Monitor -> Nastavit více monitorů. Oba monitor a TV se musí hlásit. Možná ještě je potřeba mít nainstalovaný nView. Zkuste začít na FullHD a 60Hz a pak postupně zvětšujte rozlišení.

Stále si neopovedal , že aká verzia je HDMI káblu . Pri 4K musí byť 2.0! A to nemá každý kábel , dokonca aj dĺžka kábla je dôležitá ! Cena takého kábla sa pohybuje v stovkách korún, skôr 500+.

nemusi byt 2.0!ver 1.3 ti da 4K@302.0 musi byt ak chces 60Hz, ak chces 144, tak HDMI2.1

Pust si nastavení zobrzaení ve Windows a mrkni jestli na ní neposíláš rozlišení, který ta televize neumí.

Ok zkusím dík

To se mi stalo naposledy s Win7 se sp1 tam neco dokončili. Začal bych instalaci driveru GK od výrobce.

Já bych pro začátek zkusil zmáčknout Win+P a mrknu, jestli tam nemá vybráno "Pouze obrazovka počítače"

Mám stejný problém , nově mám TV JVC LT-65VAQ3185, tam je také problém s HDMI vstupy....měl jsem LG TV tam jsem z Laptopu přes 3-metrovou šňůru sledoval Extraligu hokeje na TV...program jel z Laptopu...jinak žádný problém. U této nové JVC mi hraje přes HDMI satelitní receiver...2 HDMI jsou mimo provoz...má dojet oprávař...řekl, že mám nainstalovat nová Android...no uvidím Standa