Připojení třetího monitoru

Dobrý den, mam takový drobný problém. Ke svému počítači mam zapojené dva monitory a rád by jsem si zapojil Televizi jako třetí monitor ,aby když si člověk chce pustit film abych to měl pěkně ve vélkém a pohodlně proti gauči. Moje grafická karata ma vystupy pro tři monitory DVI, HDMI a Displayport. V DVI a HDMI mam zapojené moje dva monitory a v DisplayPortu mam kabel DP do VGA ,který my propojuje PC s TV ,ale z nějakého důvodu PC televizi nevidí. Nevíte někdo čim by to mohlo být? A nevyřešila by to nějaká rozdvojka vzhledem k tomu ,že na TV chci akorat duplikovat jeden z těchto monitoru? prosim o radu

Odpovědi na otázku

kabel DP-VGA neexistuje tak možná proto to nefunguje.Zapoj to jako každej normální člověk a nevymejšlej nesmysly - tedy monitory přes DP a DVI a televizi normálně přes HDMI.

preco furt vsetci musite chytat ludi za slovicka?https://www.alza.sk/alzapower-displayport-m-n... treba ten tv odskusat s tou redukciou samostatne, bez ostatnych monitorov. Ak pojde, tak to musi byt len otazka nastaveni. Ak nepojde a staci naozaj duplikovat 1 z 2 existujucich, tak sa moze kupit obycajna HDMI rozdvojka

To není kabel, ale PŘEVODNÍK. DP an VGA nejde jen tak prodrátovat, je potřeba nějaký ten integrák (čip).

mna nezaujima ako to nazyvas, pichnes do to DP a na druhej strane pichnes vga do monitora a funguje to. Rovnako funguje aj HDMI verzia a DVI (co nemaju 4pin tak nie) verzia.

Zajímat by tě to, navíc jako znalce, mělo. Nerozlišování redukce a převodníku vede k tomu, že si obecný lid myslí, že vždy stačí mít na obou koncích ten správný konektor (a pár drátků mezi tím) a ono to musí jet, navíc obousměrně...

Za prvé https://www.czc.cz/premiumcord-displayport-n... tady maš ten kabel, když člověk umi hledeat najde a za druhe kdybych to mohl zapojit jinym kabelem tak to udělam ale všechny jine sloty jak na PC tak na TV mam obsazené

VGA posilat do TV je to nejmin vhodne reseni i kdyby ti ten prevodnik fungoval.Proste to zlobi i kdyz to funguje.Reseni je jak jsem psal pouzit pro TV proste HDMI a pokud uz u TV volny HDMI nemas tak si tam dej prepinac. https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-switch-2... No a monitory pripojis pres DVI a DP bez problemu.

Za podmínky, že monitor i televize mají stejné nativní rozlišení, můžeš koupit aktivní splitter HDMI, který ti přesně tohle udělá. Např: https://www.tsbohemia.cz/gembird-cablexpert-hdmi-s...

oni občas tyhle redukce nefungujou, pokud máš na tv pouze vga, šel bych cestou kabelu dvi vga (předpokládám, že máš na grafice DVI-I, který v sobě má i analogový výstup) a koupil dp dvi kabel pro monitor

Napsat román a nesdělit nejdůležitější informací, je fakt umění. Jaká je to karta? Různé karty umožňují či neumožňují různé připojení.Ale obecně, VGA vyhoďte. Monitory připojit pomocí DP a DVI, TV pomocí HDMi, pokud to nejde z důvodu kabeláže apod, tak koupit redukci či kabel DP -HDMI a tím připojit TV

Presne tak. 3vystupy neznamenají automaticky, ze připojíš 3 zařízení. Na mem ntb mam 2 výstupy,ale pripojim k LCD jen jedno navíc, nebo interní LCD vypnu a pripojim 2 externí. Mozna ze na jeho GK to je, aby si připojil zařízení na příslušný kabel bez redukce. Ale pouze 2 ..

Tak ty monitory připoj DP a DVI. Televizi připoj HDMI jako člověk.

Některé karty umí jen 2 monitory současně ...