» Poradna » Ostatní

Připojení syntezátorů k PC (MIDI IN a USB)

Dobrý den,potřebuji pomoc s propojením syntezátoru Korg Volca FM a PC. Koupila jsem si na to tenhle kabel. https://www.amazon.co.uk/Docooler-Interface-Conver... Potřebuji poradit s dalším postupem. Po zapojení konektoru MIDI OUT do syntezátoru s dírou MIDI IN a vložením USB do PC, počítač zaregistruje připojení USB, ale když nahrávám, nahraje se ticho. Kde a co musím přepnout? Nastavení zvuku? Děkuji moc za odpověď. Moc mi to pomůže.Krásný denA

Odpovědi na otázku

MIDI přenáší pouze data, nikoliv zvuk. Daty se rozumí signály typu note on/off, výška tonu atd...Pro přenos zvuku musíš požít audio in/out (pokud něco takového ten synth má) nebo v nouzi výstup pto sluchátka spojit se vstupem pro zvukový signál na PC. pro to použij běžný audio kabel s jackem na konci.

Skvělé. Syntezátor má audio in i out. Co za kabel je tedy potřeba koupit? děkuji moc za pomoc

Pro nahrávání a editaci MIDI potřebuješ soft. Např.:https://shop.disk.cz/live-10-suite--ableton-/

Díky. Mám Pro Tools.

Hlavně pro ten převodník budou potřeba ovladače nejspíš.