» Poradna » Notebooky

Připojení SSD

Dobrý den, chci ve svem pocitaci vymenit HDD za SSD, nekde jsem četl ze az bych vymenoval HDD za nove SSD, ze bych musel povolit v BIOSU AHCI. Je to tak? SSD je SATA 2

Odpovědi na otázku

Bez konkrétních údajů o počítači a SSD disku je těžké odpovědět. SSD s rozhraním SATA 2. generace je asi hodně staré SSD. Povolovat AHCI není nutné, ale pak zbytečně přijdeš o velkou výhodu SSD disku, kterým je řazení příkazů kontinuální s optimálním využitím všech kanálů řadiče.