» Poradna » Počítačové sítě

Připojení síťové jednotky

V domácí síťi mám přípojený MAS disk Zyxel NSA310. Na počítači mám nazdílené složky z tohoto disku. IP adresu mám veřejnou a z jiného počítače mimo domací síť se k disku připojím bez problému. Ale musím se vždy přihlašovat přez webové rozhraní. Je možné na jiném počítači mimo domácí síť připojit siťovou jednotku abych se nemusel připojovat přez webové rozhraní. Abych viděl složku jako připojenou síťovou jednotku v průzkumníkovi.

Odpovědi na otázku

Bohuzel vam nerozumim. Naucte se cesky... -_-

Jednoduše řečeno chci abych měl na počítači nazdílené složky ze vzdáleného nas disku, který je v jiné síti.

Na firewallu routeru je potřeba přesměrovat na NAS porty 445 a 139.

... ale pokud máte pomalý internet (upload < 1Mbit/s), tak se to někdy kouše a spadne explorer.

pokud by to nejelo, tak ještě port 138

Já mám povolený pouze port 8089 od poskytovatele internetu. Ten používám když se přihlašuji přez webové rozhraní z počítače v jiné síti.

Pokud nemáte svou vnější nejlépe pevnou IP adresu, tak musíte požádat providera, jestli Vám ty porty přesměruje, jinak to bohužel nepůjde.A vzhledem k tomu, že už Vám přesměrovává port 8089 na port 80, se domnívám, že to neprovede, protože při tom sdílení složek se přemapovávat nic nemůže a opravdu to musí být vyjmenované porty.

... tak prý ještě 137 port, takže 137-139 a 445.

Pokud jsem dobre pochopil zmatecny popis tak mas verejnou IP nastavenou primo na NAS? Ostatni PC v domaci siti maji IP z neverejneho rozsahu? Mate v siti vlastni router? Pokud ano doporucuji nastavit onu verejnou na WAN routru a ostatnim zarizenim vcetne NAS nechavat pridelovat z DHCP toho routru. Je treba pak presmerovat potrebne porty pro administraci a funkcnost NAS v nastaveni routru. Pripadne routru pridelit jednu IP mimo rozsah DHCP napevno. Tim se zabrani v pripade, ze by router nekdy v budoucnu pridelil NASu jinou IP, znefunkcneni toho presmerovani. NAS bude pak viditelny zvenku jako kdyby byla ta verejna primo na nem. Diky tomu ze bude NAS a PC ve stejnem rozsahu IP budes si moct namapovat sitove jednotky.

Oprava: Pripadne "NASu" pridelit jednu IP mimo rozsah DHCP napevno.

Pokud mu provider povolil port 8089, tak se domnívám, že nějaký router je providerův a že žádnou vnější IP adresu nemá.

Oblouvam se, porecetl jsem si dotaz jeste jednou a cely. Pokud chces namapovat sitovou jednotku mimo domaci sit tak muzes pouzit WebDAV. Dalsi vec je ale zda ho tvuj NAS vubec podporuje.