» Poradna » Ostatní

Pripojeni scartu od STB k Led TV mi vyhodilo hl.jistic

Zdravim!Mate nekdo podobnou zkusenost? Dnes jsem si koupila led TV od LG,pripojila scartem set top box,zapojila do zasuvky a vyrazilo mi to jistic na hl.chodbe.Myslela jsem,ze je to prodluzovackou,tak jsem pripojila do jine(bez STB) a telka sla,nic se nestalo.Takze jsem telku a STB pripojila pres novou prodluzku do elektriky,pripojila scart od STB a bum-ze zdirky vyletela jiskra,zasmrdelo to,vypadl jistic a telka je bez obrazu.Kdyz ale STB pripojim ke stare tv,tak je vse v poradku.Mela jsem smulu na vadnou telku,nebo je to v set top boxu?Telku jsem vratila a mam zas starou.DIKY.

Odpovědi na otázku

Povolat revizního technika, nikdo na dálku těžko něco změří.

Scart ti prepojením dvoch zariadení vyrazil istič pritom každé zariadenie zapojené individuálne do siete 230V funguje normálne? To je veľmi veľký problém ak sa do scartu dostáva napätie zo siete, dopadneš ako Kramného elektrikou "otrávené" blízke osoby, preto sa nechytaj konektorov scartu, radšej rýchlo metalické časti scartu zmeraj vadaskou 230/380V. Sused požičia.

Zmeril a nic.Ten Kramny mne taky napadl Jinak ted ho mam zapojeny zpet ve stare tv a v poradku, stejne jako pred instalaci nove telky.

vytahnout ze zasuvky pred zasovanim STB a TV

Tak si zavolej jiného technika, který umí měřit. Pokud by rozvod 230V byl v pořádku, tak se nic takového nemůže stát.

Jenom ze zvědavosti. Na co jsi potřebovala STB k novému TV s LED podsvícením.??? Vždyť je všechno pro příjem digitálního vysílání v nových TV. O USB, HDMI apod. ani nemluvě. Jen výstupy na zvuk většina nemá. Musí se dokoupit převodník, nebo použít sluchátkový jack (pokud má).

a navíc zabít bezva smart funkce scartem ....