» Poradna » Počítačové sítě

Připojení přes LTE

Zdravím, potřebuji poradit, zda dělám vše správně. Mám bezdrátový internet na doma řešený Lte modemem TP Link Archer MR200 a WiFi router Asus RT-AC87U, ze kterého jsem udělal AP, ale nevím, zda mám Utp kabel mezi modemem a routrem zapojit klasicky např. do portu 1, nebo wan portu. U modemu chci zrušit vysílání WiFi, aby antény mohli pouze přijímat a proto připojený router přes utp. Další dotaz je, zda používat WiFi 5Ghz, nebo 2,4Ghz. Připojena zařízení jsou bezdrátově 2x smart tv, PC a ntb. Jsem amatér, tak mě prosím neukamenujte 😉.Děkuji

Odpovědi na otázku

Do WAN portu.Pokud vsechna zarizeni umi 5GHz, bude 5GHz lespi. Akorat.. ono 5GHz hur prochazi treba zdmi apod., 2.4GHz tohle zvlada lepe. Jenze 2.4GHz je na vetsine mist mnohem vic zarusene. Zaver: Zdaleka nejlepsi je to proste a jednoduse vyzkouset.

Rušit vysílání WiFi u toho modem/routeru je nesmysl, žádný vliv na funkčnost LTE modemu to nemá. Pokud jsi ten Asus přepnul přímo v nastavení do režimu AP, tak kabel z tp-linku připoj do asusu do WAN. A používat můžeš 2,4GHz i 5GHz. 2,4 prochází lépe stěnami, 5 je rychlejší. Jinak mě ale uniká důvod, k čemu vlastně potřebuješ ten ASUS? Když necháš na tp-linku zapnuté WiFi, tak ASUS můžeš zavřít do skříně.

Původně jsem si myslel, že když vypnu vysílání wifi na modemu, tak se zlepší příjem signálu, protože antény nebudou zároveň vysílat i přijímat. Asus jsem pořídil kvůli jeho vlastnostem, především jeho rychlost a dosah signálu. Plánuji připojit do sítě úložiště s filmy, které budu bezdrátově přehrávat na TV. Ještě bych se zeptal, když mám problémy s příjmem Lte vyřeším je instalaci všesměrové antény na střechu? Např. Směrová anténa Poynting XPOL-A0001 s křížovou polarizací? Děkuji

K televizi natáhni kabel, předejdeš výpadkům. Wifi používej na to, na co je určena, čili k připojení mobilů, tabletů či notebooků. Na to ti stačí v pásmu 2,4GHz šířka pásma 20MHz. Opět snížíš rušení ostatních a současně budeš méně rušen.Příjem LTE řeš ve spolupráci s operátorem. Jde rovněž o směrování antény.Wifi na modemu nemá vůbec nic společného s LTE, takže wifi klidně používej.