» Poradna » Mobily

Připojení periferií k tabletu

Dobrý večer. Mám takový specifický dotaz. Mám tablet Lenovo Yoga Tab 3 Plus a chtěl bych se zeptat zda bude fungovat přes Lenovo T-Hub (https://m.alza.cz/lenovo-t-hub-d4427206.htm) Wireless Klávesnice a myš (https://m.alza.cz/lenovo-essential-wireless... ). Předem díky poradno!

Odpovědi na otázku

nějaký důvod, proč k tabletu cpát velkou klávesnici a ne přenosnou tabletovou na Bluetooth?

Mám Bluetooth k. od Evolveo ale asi jsem tak zhýčkaný tou klasickou, jde jen o pohodlí. Koukal jsem na videa, pan měl zapojenou klasickou dratovou klávesnici i myš a pracoval jak na PC.

Právě i na takové věci je ten T-hub dělaný. Jen ale, pokud se nemýlím, máš na tom tbl. jedinou zdířku (a to micro usb), do které dáš ten hub. Technicky vzato - to budeš na tom tabletu "řádit" do doby, než se ti tbl. vybije, pak hub odpojíš a do stejné zdířky dáš nabíječku a budeš čekat, než se ti nabije a pak zase budeš "řádit"? Nebo si myslíš, že pokud je tam na tom hubu zdířka taky na micro usb, že tím budeš souběžně "krmit" ten tbl.? Tak to nefunguje! Na tom hubu je to micro usb pro podporu usb zařízení, co potřebují externí zdroj - třeba ext. hdd.

A prakticky vzato ten tbl sice OTG podporuje, ale je otázkou jak je na tom co se týče enumerace skrze nějaký HUB a dále pak podpora dvou zařízení HID. Je to možné (třeba nějaká custom ROM), ale já bych to řešil skrze to BT. Ale jak se říká.... Pak můžete "poreferovat" zda to funguje.

Jo díky za reakce, no ja k tomu připojím wireless set na jedno USB 2.0 či-li prakticky by mělo fungovat jak nabíjení tak zapojení periferie, aspoň tak to chápu jak to mají uvedeno u toho T-Hubu

Mám multimediální klávesnici s touchpadem od Logitechu, která pracuje na stejnym principu. Ta má ale deklarovanou podporu Androidu. Fungovat nejspíš bude i obyčejná klávesnice a myš, ale nebude mít funkční klávesy ("Home", "Seznam úloh", multimediální tlačítka) na 100% provázaný s Androidem. MicroUSB hubu/OTG kabelu obvykle napájí pouze periferie. Na tvym místě bych koupil nějakou větší multimediální klávesnici s porporou Androidu nebo levnou drátovou abys pak nelitoval, že si vyhodil spoustu peněz za něco co pořádně nefunguje. Nechápu proč se tohle jmenuje HUB, když to má jenom jeden USB-A

Mě jde jen o to na tom psát ve Wordu, Onenotu, Outlooku a ovládání her (GTA, WoT) žádné speciální funkce nepotřebuju. Jen klávesnice i myš mají zvlášť baterie, myslí se tím napájení toho konektoru od bezdrátového setu?

Jen ovládání her? Mě u normální myši ve hrách nefungovalo pravý potvrzovací tlačítko, což je dost zásadní. Vem si nejdřív normální drátovou myš a ověř její použitelnost než vyhodíš peníze za set.Ten napájecí microUSB dodává energii periferiím, v tomhle případě konektoru. Pokud do něj nic nepřipojíš, tak bude brát proud z tabletu. Jestli tenhle HUB dodává energii i tabletu bych si ověřil u prodejce, protože jsem OTG kabel, co by to uměl, ještě neviděl.

Již jsem vznesl dotaz přímo na aktuální, uvidíme co mi napíše ten jejich expert za 48 hodin

Nejenom že si ho neviděl, ani si ho vidět nemohl, protože NENI! Já ten T-HUB měl doma půjčený za poplatek a zkoušel jsem ho na svém Lenovo yoga tab 10 HD+ a funguje přesně tak, jak jsem uváděl viz. výše - to napájení T-HUBu je pouze a jenom na podporu třeba ext.HDD. Na info z Lenovo bych se moc nespoléhal, protože zrovna odtamtud jsem dostal info, že by tím HUBem měl procházet normálně proud a "krmit" i tbl. - prdlačka, HUB ext. HDD detekoval, a po zasunutí nabíječky do HUBu. Když v HUBu nebylo nic, jenom nabíječka, tbl. se ani nehnul.

To jsem chtěl vědět, někdo kdo má přímou zkušenost. Takže to nefunguje tak, jak jsem si představoval, tudíž zůstanu u Bluetooth periferie. Děkuji pane.

Tablet , pohotovstné , malé , prenosné zariadenie používané ako "druhá" ruka k PC , NB . A nebude to blbé chodiť s tak veľkou klavesnicou a myšou a malým tabletom ? To len aby si nevyzeral divne . Alebo inovatívne vymýšľaš novú funkciu pre svoj tablet.

Vážně neřeším jak to bude vypadat... než nosit 3 kg notebook (bez adaptéru) tak vezmu radši zkousnu tuto >1kg alternativu