Připojení PC k LCD TV - malé rozlišení zobrazení

Zdravím všechny.
Chtěl jsem se zeptat, jak je to s rozlišením při připojení PC k LCD TV? Kamarád má PC takto připojeno přes klasický VGA kabel, ale LCDčko funguje POUZE s nejnižším rozlišením, tj. 800 x 600
V případu, že nastaví jakékoliv vyšší rozlišení, obraz vypadne a objeví se hláška: mimo rozsah. Také barvy jsou poněkud cirkusové
Myslel jsem, že to bude fungovat lépe. LCD TV je SENCOR 16:9 s uhlopříčkou cca. 80 cm.

Odpovědi na otázku

Zdravím.
Je možné, že počítač nemůže rozpoznat LCD TV a tedy neví, jaké rozlišení může nastavit. Zkuste stáhnout ovladače, pokud existují. Také VGA kabel je otázkou. Jak starý, jak kvalitní a jak dlouhý kabel používáte.

objeví se hláška: mimo rozsah..... nesouvisí z rozlišením ale s frekvencí , tak ji nastavte správně

Kabel je zcela nový, délka standardní.
Frekvence je nejnižší, jakou karta podporuje - 50 Hz.
Hláška "mimo rozsah" se objeví při vyšším rozlišení, než je 800 x 600, ale frekvence je stále stejnou.

Moderátor poradny Živě.cz |  |

záleží na grafické kartě, co je schopna odeslat. Jinak se používá v nastavení u GK "klonovat obraz" - a měl by jít obraz. Pokud je monitor 800x600 bude obraz v širokoúhlé TV stejný jako na monitoru. Barvy jsou skutečně trochu atraktivnější

Nerozumím tomu, že TV má HD rozlišení, ale přitom nezvládne více než 800x600@50 Hz.

Vezměte manuál TVP a najděte si akceptované vstupní signály. Je to koneckonců Sencor...
Panasonic TX-P37X10Y naprosto bez problémů...