» Poradna » Mobily

Připojení NZC420 k receiveru Yamaha

Dobrý den,Koupil jsem receiver Yamaha N303 a připojil jsem k němu přes předzesilovač Analogis Easy Phono gramofon NZC 420. Gramo s předzesilovačem jsem spojil dvoulinkou s pětikolíkovými koncovkami,tu jsem zapojil zdířky asi pro kvadrofonní zvuk nebo co to je (4 spojená kolečka), v jiných zdířkách to nehrálo vůbec . Předzesilovač s receiverem jsem spojil kvalitním kabelem .Hraje to daleko hůř, než když jsem si pouštěl gramofon jednoduše jen se starými bednami. Nevíte , kde je chyba? Budu Vám vděčen, pokud mi poradíte.

Odpovědi na otázku

Je pravděpodobné, že výstup není "z přenosky", ale z vestavěného předzesilovače. Takž píchnout do běžného vstupu (lineárního). Nebo si to vyvést skutečně z přenosky (třeba přes CINCH).

Děkuji,zkusím!

Dobrý den,proč používáte nějaký předzesilovač? Propojte výstup gramofonu "dekodér", se vstupem receiveru "Line" a mělo by to chodit.

Co píšete výstup se 4 kolečkama, je ten výstup z gramofonu, ale není to žádný kvadrofonní, je to vstup do zesilovače a výstup gramofonu. Viz zapojení:https://forum.avmania.zive.cz/download/file.php

Děkuji za odpověď!

Pardon, asi spíš dvoucinchem

Při přehrávání desky (jakékoliv) nehraje jeden reproduktor,resp. velmi slabě. Vím, že to není ani v receiveru ani v repro. Něco s přenoskou? Má za sebou už desetiletí.Děkuji! Vděčný žák místních odborníků.

Ale zatím nemůžu nikde najít propojovací kabel s pětikolíkem na jedné a dvoujackem na druhé straně...

Krása! Naděje žije! Děkuji.

Tak včera odpoledne jsem na TS Bohemia objednal redukci,dneska ve 14 jsem zásilku vyzvedl a právě jsem si pustil desku a ono to krásně hraje !!!Mám takovou radost, že mě ani nemrzí ten zbytečně koupenej předzesilovač (to jsem si tenkrát někde přečetl a asi blbě pochopil). Takže já děkuji za radu!!!!

Pořád si ještě můžeš tu přenosku vyvést "napřímo" a užít si předzesilovač ... otázka je, zda poznáš rozdíl.

Myslím, že já bych ten rozdíl asi nepoznal a stejně nevím, jak vyvést přenosku napřímo. Ale děkuji za návrh, třeba se v budoucnu zdokonalím.