» Poradna » Notebooky

Připojení ntb k modemu

Zdravím, chci se zeptat jestli jde propojit notebook s modemem usb kabelem. Mam stolni pocitac a k nemu pripojeny modem internetovyho kabelu. Nejdu z neho udelat wifi a tak sem zjistil, ze modem ma na boku vstup pro usb. Muj notebook ma jen pripojeni na usb a hdmi. takze zatim mam jen mobilni internet pres usb. Ale otazka je, zda by mi to slo propojit modem usb kabelem do notebooku. Popripade jak to nastavit. Diky za kazdou radu.

Odpovědi na otázku

Ne,nelze to. Pořiď si normální switch a pár ethernetových kabelů.

zdravim, pisu ze notebook ma jen pripojeni na usb ne na ethernet..takze tim padem nic? nebo je i nejaka redukce?

https://www.google.cz/search neumis hledat???

nemá ethernet? Tak WiFi router??

Existují u USB stovky , notes bez stovky je...

Redukce je na nic, asi jako redukce 220v na USB, asi tak nějak.

Co je to za notebook, že nemá RJ45 pro Ethernet? Ten má snad dneska každý...

jablíčka ho myslím nemají a totéž některé ultrabooky - např. snad ty Zenbooky. Stupidní, co?

Za par stovaku je sitovka do USB

to je možné, ale odebrání RJ45 konektoru považuju za stejnou zhovadilost, jako odebrání 3.5 mm jacku na audio.

Ne, USB na routeru slouží jen k připojení paměťového zařízení. Ale existují síťové karty ethernet do USB, to je tvoje řešení. Nebo WiFi.

Nechapu kdo ti dal mínus, kdyz mas plnou pravdu. A usb je i na tiskarnu. A to usb se musi oripojit do pc, ne do modemu, aby to nekdo spatne nepochopil.

Notebook nemá ethernet konektor? Modem neumí wifi?

Některé modemy to USB pro připojení počítače použít umí, ale jestli i ten tvůj si najdi v dokumentaci. Určitě by ti pomohl WiFI router, propoj modem a WAN port routeru, nastav zabezpečení....