» Poradna » Počítačové sítě

Připojení NB přes domácí wifi

Zdravím,
poradil by někdo podrobný postup při připojení notebooku přes ovladače a tlačítko wireless k domácí wifi...? OS XP prof. NB HP Compaq.
Díky za každý námět....

Odpovědi na otázku

potřebuju poradit postup....(pro blbé...)

mas router?

Když dám bezdrátové připojení, tak se mi automaticky načte ta naše sít, ale zobrazuje se pořád načítání sítové adresy, ...

noťas s wi-fi nechaj zapnutý a reštartuj router.ak máš zapnuté DHCP nájde sa sám.

Za předpokladu, že zadá blbě heslo, tak se nenajde (respektive brachu najde, ale stejně nepojede) a bude přidělovat IP neustále - vlastnost některých (nevím, zda všech) šifrovacích zabezpečení - u mě na WXP-SP2 při testech na WPA2-PSK - TKIP

Zkontroluj, jestli máš nastaveno tohle:
Start - Ovládací panely - Síťová připojení - pravým na wifi síťové připojení - Vlastnosti - na záložku Obecné - zaškrtnutý Protokol sítě Internet (TCP/IP) - kliknout na Vlastnosti - zapuntíkovat Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky a získat adresu DNS automaticky - přes OK uložíš.

Jak jste si wifi nastavil, tak funguje. My opravdu nevime, jake zabezpeceni jste zapnul, jake jste zadal heslo atd.