» Poradna » Programy

Připojení NAS

Ahoj. Po nové instalaci Windows (výměna hardware) nemůžu najít NAS. Nainstaloval jsem program Synology Assistent, povolil zjišťování sítě, Ale asistent mi stále hlásí, že žádnou DS nevidí. V program files když rozkliknu síť, Tak tam du DS mám (akurát po rozkliknutí mě to hodí na web). Předtím vše fungovalo, na ntb mám síťové jednotky připojené. Co dělám špatně?

Odpovědi na otázku

akoze nemozes najst. cmd - ping -t "IP_NAS" alebo ping -t "nazov_NAS"

quickconnect máš? Pokud ano, otevři jej v místni síti, mělo by tě to přehodit na IP adresu. Pak budeš znát jeho IP. V nastavení se podíváš na název serveru NAS a pak v pruzkumniku souborů zadáš \\nazev serveru. napr \\diskstationNebo se podívej do routeru, jaké rozdal IP adresy a hledej podle nichBTW po otevření quickconnect na úvodní obrazovce nad přihlášením je název serveru. U mě Tube_station pak mám \\TUBE_STATION

Nemáš náhodou po instalaci Windows nastavení vlastností sítě jako "veřejná"? Případně když se tě firewall ptal, jestli chceš povolit komunikaci v síti, nemohl jsi to omylem zablokovat?

Dík za typ, to bylo přesně ono. Teď vidím disky v průzkumníku, když rozkliknu síť. Synology assistent ale stále nemůže ten DS najít. Nicméně s tímhle už můžu žít :)👍👍👍