» Poradna » Počítačové sítě

Přípojení na ip kameru "z venku"

Mám problém s tím, že se nedostanu na ip kameru "zvenku"Z vnitřní sítě to jede v pohodě. Router je TP-LINK Archer C5Od poskytovatele internetu mám veřejnou IP adresu. Přesměrování portů na routeru mám snad nastavené fobře. U kamery mám uvedeno: Ip adresa kamery: 192.168.0.110 HTTP port: 80 RSTP port: 554 HTTPS port: 443 SDK port: 8000V routeru jsem v sekci Forwarding - Virtual Servers nastavil takto: ID Service Port Internal Port IP Address Protocol Status 1 80 80 192.168.0.110 All Enabled 2 554 554 192.168.0.110 All Enabled 3 8000 8000 192.168.0.110 All EnabledMoje veřejná ip adresa je: 93.93.XX.XCo mě však zaráží je sekce WAN u routeru. Neměla by tam být nastavena ta moje veřejná IP ?Mám tam nastaveno toto:MAC Address: XX-A6-F7-XX-XX-XXIP Address: 172.22.XX.XXX Dynamic IPSubnet Mask: 255.255.255.0 Default Gateway: 172.22.XX.X DNS Server: 93.93.XX.XX , 93.93.XX.XXPoradíte mi někdo?Díky

Odpovědi na otázku

Podľa tohto IP Address: 172.22.XX.XXX Dynamic IP ste za nejakým routrom Vášho poskytovateľa a ta IP 93.93.x.x je pridelená niekoľkým užívateľom.To čo ste zadal vo Vašom routri musí zadať aj poskytovateľ do toho routra, kde ste pripojený a smerovať to na Vašu IP 172.22.x.x a ta adresa musí byť static, aby sa nemenila po reštarte Vášho routra.

Ja bych spis nastavila na routru VPN a pak se na ip kameru pripojila jako kdyz jsem v mistni siti.

Forwarding máš dobře. Ověř, jestli máš v kameře kromě IP nastaven správně i gateway, shodnou s lokální adresou tvého routeru (pravděpodobně 192.168.0.1). Pokud ano, tak je problém na 100% u poskytovatele internetu. Podle té IP adresy na WAN máš nějakého místního poskytovatele a s nimi jsou často potíže. Teoreticky nemusíš mít na WAN přímo svoji veřejnou IP, poskytovatel ti ji může překlápět 1:1. Každopádně pokud to nechodí, tak ti ji nepřeklápí stoprocentně. Např. mají některý z těch portů blokovaný.

Z čeho usuzuješ, že máš veřejnou IP-adresu? Máš ji ve smlouvě/na faktuře? (Ptám se proto, že někteří zdejší uživatelé vidí v myip.cz nebo podobné službě veřejnou IP-adresu a myslí si, že je jejich.)

Veřejnou IP adresu jsem si jednorázově zaplatil. A místní poskytovatel připojení tvrdí, že ji mám. Takže předpokládám, že ji mám.

O.K., tak to ji asi máš. Zkusil bych dát kameru na zkoušku do DMZ, abychom vyloučili problémy s port forwardem (že třeba komunikace probíhá i na portu 443, který neforwarduješ).Abych nezapomněl, píšeš do prohlížeče tu veřejnou IP-adresu?

Ano do prohlížeče píšu veřejnou IP.IP adresu kamery jsem dal do DMZ. Co mám dělat dál?

Jedna taková drobnost. Adresu do prohlížeče píšeš na čem? doufám že né na tvém PC doma, který připojen do stejné sítě jako ta kamera. Jde o to že typ spojení, který vyjde z PC v lan, dojde do routeru kde se zjistí že jsi použil veřejnou IP a tedy by se to mělo otočit, projít NATem a jít zpět do tvé LAN v 99% případů nefunguje. A tam kde funguje je to spíš nebezpečná díra než vítězství.Takže testovat z nějakého jiného zařízení, připojeného například přes mobilní internet, ikdyž to asi taky není nejlepší protože jsem se setkal s blokováním mobilního internetu. Takže ať to vyzkouší např tvůj kamarád nebo se připoj přes VPN někam jinam a zkus to přes VPN.

Jo adresu pišu do prohližeče na svém pc doma. Zkusím to tedy z jiného pc mimo moji síť.

Stačí to zkusit z mobilu, který není připojen na tvoji WiFi, ale na mobilní data.

Tak jsem to zkousel i z toho mobilu a nic. Stále více se přikláním k tomu, že je problém u mého poskytovatele internetu. Jenom takový dotaz - pokud je ta adresa veřejná, něměl by mi na ni zvenku fungovat náhodou ping?

To záleží na tom, jak je nastavený firewall v routeru, jestli ping povolí nebo ne.

Pokud ti k veřejné IP nedali nějaké zvláštní nastavení, které máš zadat do WAN svého routeru, tak je myslím už 100% jasné, že chyba je u poskytovatele. Zkontrolovala v nastavení IP kamery, jestli máš správně nastavené gateway? Bez toho to bude fungovat jen ve vnitřní sítí, ale zvenčí se nepřipojíš.

Souhlas, pokud by kamera neměla nastavenou výchozí bránu, komunikace s internetem by nefungovala.

Pro jistotu si ještě ověřte WAN adresu Vašeho routeru. Vy tam máte nastavenou "dynamic", ale třeba tam má být nastavena nějaká konkrétní statická adresa. Někteří poskytovatelé s veřejnou adresou zároveň dodávají na jakou statickou adresu v jejich síti "mapují" provoz.

Tak koněčně vyřešeno. Problém byl u poskytovatele. Udajně byl problém ve směrování mé veřejné IP - neukazovala na můj router.Připojení na kameru z venku funguje.Dík

To je klasika, čirý amatérismus a neschopnost lokálních poskytovatelů. Jelikož mě částečně živí montáže kamerových systémů, tak s tím mám dost (špatných) zkušeností. Jak to není O2, UPC, NETBOX a jiní velcí poskytovatelé, tak si můžu skoro vsadit, že se zprovozněním přístupu zvenčí bude problém. A můžou se stokrát dušovat, že u nich je to nastaveno správně. Pokud mi to nefunguje na první zapojení, tak můžu s jistotou volat poskytovateli, že to mají blbě a hlavně se nenechat odbýt. Tak hlavně že se na to přišlo :)